Skoro jest wiosna, to wiele z nas robi tradycyjne porządki! Są symbolicznym początkiem świeżego, nowego rozdziału. Myjemy okna, doprowadzamy do porządku ogród i… porządkujemy szafę. Odgruzowywanie garderoby może nie należeć do przyjemnych zajęć, ale gdy nauczymy się kilku przyjaznych środowisku zasad, organizacja ubrań może być w przyszłości chwilowym zajęciem, a nie dniem spędzonych w stosie niepotrzebnej odzieży. O sposobach na zrównoważoną garderobę opowiada Vinted.

#1 Nigdy więcej strachu przed otwarciem drzwi do szafy!

Uporządkowanie szafy może zdecydowanie ułatwić codzienne życie. Pomyśl o swoim ulubionym sposobie. Dobrym początkiem jest podział ubrań na te „domowe” i „wyjściowe”. Później uporządkuj je kategoriami: t-shirty, spodnie itd. i ułóż je według częstotliwości noszenia. Jeśli kochasz kolory, posegreguj je barwami. Ten sposób zapewni ci nie tylko uporządkowaną i schludną garderobę, ale i przyjemny oraz estetyczny widok każdego dnia. Posprzątana szafa to więcej czasu na poranną kawę!

#2 Zasada „przychodź, wychodź”

Zatłoczona szafa to Twój największy kłopot? Poznaj zasadę „przychodź, wychodź” – pokochały ją minimalistki na całym świecie. Jeśli sprawiasz sobie coś nowego, zastanów się, czyje miejsce może zastąpić w szafie dana rzecz. Może ta bluzka, której kolor podobał Ci się dosłownie przez chwilę? Co z nią zrobić? Pozbądź się jej w sposób odpowiedzialny i sprzedaj ją na Vinted! Nie tylko zapewnisz sobie dodatkowe miejsce w szafie, ale zarobisz dodatkową gotówkę.

#3 Zasada 3 miesięcy

To kolejna z zasad, które ukochały sobie nie tylko minimalistki, ale fanki zorganizowanej garderoby i porządku. Jeśli nie miałaś danej rzeczy na sobie przez ostatnie 3 miesiące, możesz się z nią pożegnać (nie licząc oczywiście ubrań, które przydają się w szczególnej porze roku, np. zimą, lub na specjalne okazje). Zorganizuj swap party z przyjaciółmi poprzez wideokonferencję, podaj je dalej poprzez grupę sąsiedzką albo załaduj zdjęcia na Vinted.pl i ciesz się zrównoważonym podejściem do mody oraz zadowolonymi, nowymi posiadaczkami Twoich ubrań.

#4 Z drugiej ręki? To jest cool

Chociaż wydaje się, że już dawno odczarowaliśmy zakupy z drugiej ręki, dla wielu wciąż „nowe jest lepsze”. Mając na uwadze ogromne nadwyżki ubrań oraz ekologię, powinniśmy zawsze stawiać modę z drugiej ręki na pierwszym miejscu. Zarażaj nią innych, zasięgaj informacji i edukuj znajomych. Metodą małych kroków razem możemy zmienić postrzeganie używanej odzieży na świecie. To przecież wciąż naprawdę świetne rzeczy, a korzysta na tym planeta i Twój portfel!

 

Materiał promocyjny