Zamiast odkładać porządki w szafie na dogodniejszy moment, zmobilizuj się do działania już teraz. Nie tylko dlatego, aby lepiej zorganizować przestrzeń w swoim domu, choć jest to niewątpliwie wystarczający argument. Dzięki Answear, oddając swoją odzież do ponownego użytku, przyczynisz się do powiększenia drzewostanu w Polsce! W świecie mody od pewnego czasu coraz więcej mówi się o zasadach zrównoważonego rozwoju i konieczności zintensyfikowania działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego. Bycie eko możesz zacząć od małych kroków. To już będzie coś! Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że dołączysz do akcji Wear&Share organizowanej przez sklep internetowy Answear.com.

Zamiast starych ubrań – drzewa

Czy wiesz, że aż 95 proc. ubrań nadaje się do przetworzenia lub dalszego użytku? Inicjatywa Answear ma na celu zbieranie nienoszonej już odzieży, która następnie trafia na rynek dóbr z drugiego obiegu lub jest poddawana recyclingowi. Takie działanie pozwala ograniczyć ilość odpadów, a także  generuje środki finansowe na ważny cel. Pieniądze uzyskane dzięki każdemu kilogramowi zebranych ubrań Answear przekazuje na rzecz Fundacji Aeris Futuro i jej projektu „Czas na las”, którego celem jest sadzenie drzew na terenie naszego kraju.

Wyobraź sobie podobne przedsięwzięcia organizowane na całym świecie – moglibyśmy naprawdę wiele zdziałać! Jeśli chcesz pomóc naszej planecie i mieć swój mały wkład w łagodzenie efektu cieplarnianego, przyłącz się do akcji Wear&Share, która realnie przyczynia się do zwiększenia ilości drzew w Polsce.

Wear&Share

Answear kreuje trendy i dba o ekologię 

Aby przyłączyć się do akcji Answear Wear&Share, wystarczy zamówić specjalny worek na stronie https://eko.answear.com/ i wypełnić go ubraniami, które są już za małe, za duże lub zupełnie nie w Twoim guście. Zbyt obszerny płaszcz, niedopasowane spodnie i nigdy niezałożona bluzka to ubrania zbędne w Twojej garderobie! Pamiętaj, że odzież powinna zajmować przynajmniej 2/3 worka. Później pozostaje już tylko przekazać go kurierowi, który zjawi się pod Twoimi drzwiami, lub oddać pakunek do wybranego przez siebie punktu GLS. Zarówno worek, jak i odbiór ubrań jest całkowicie darmowy!

Akcja, do której można dołączyć w każdej chwili, wchodząc na stronę  https://eko.answear.com/, to pierwszy tego typu projekt wśród polskich marek odzieżowych, a jego popularność rośnie w szybkim tempie. Czy widzisz już świat, w którym oddawanie ubrań do recyclingu bez konieczności wychodzenia z domu jest się czymś oczywistym? Z Answear jest to możliwe.

Wear&Share

Efekty ogólnopolskiej akcji Wear&Share

Projekt Wear&Share ruszył na dobre jesienią 2020, jednak warto wiedzieć, że inspiracją do jego stworzenia była zbiórka odzieży zorganizowana przez Answear w 2019 roku. Niepotrzebną odzież oddawali wówczas tylko mieszkańcy Krakowa, ale i tak udało się zebrać aż tonę tekstyliów! Jak można się domyślać, obecna akcja obejmująca całą Polskę przyniosła jeszcze lepsze rezultaty. Do tej pory sklep Answear otrzymał od swoich klientów i sympatyków ponad 11 ton ubrań, dzięki czemu posadzono już prawie 500 nowych drzew.

Wśród osób, które wzięły udział w projekcie, znalazły się popularne influencerki. Akcję Answear wsparły Anna Jagodzińska, Waniliowa Chmurka, Edyta Filipiak (Olivka Blog), Aneta Klimczuk, Anna Haze oraz dziewczyny z MarKa, czyli MARtyna i KArolina. Dołączysz do nich?

 

Artykuł sponsorowany