Jest wiele wspaniałych inicjatyw, które możemy wdrożyć w życie, by lepiej zadbać o środowisko. Już w samym świecie kosmetyków dzieje się naprawdę sporo proekologicznych zmian. Marki coraz częściej wychodzą naprzeciw, tworząc biodegradowalne opakowania, zmieniając składy kosmetyków i przekazując część dochodów ze sprzedaży na rzecz ochrony planety.

Aby lepiej zadbać o dobro planety, każdy z nas może w drobny sposób przeorganizować swój styl życia. Na początek wystarczą niewielkie zmiany – szkło zamiast plastiku, szmaciana torba na zakupy zamiast jednorazówek, czy chociażby wymiana szczoteczki do zębów na tę wykonaną z bambusa. Każdy wybór ma w tym przypadku znaczenie.

CO HODOWAĆ W DONICZKACH: TE ROŚLINY DZIAŁAJĄ LEPIEJ NIŻ OCZYSZCZACZ POWIETRZA

Na całe szczęście nie tylko producenci kosmetyków wprowadzają linie eko kosmetyków, również modowe marki coraz częściej wykorzystują rozwiązania takie jak upcykling. Jest to jedna z najnowszych inicjatyw, w której odpady tekstylne są przetwarzane w wartościowe przedmioty. Takie działania podjął m.in. Converse. Kolekcja Renev to buty stworzone z odpadów pokonsumenckich i przemysłowych.

Klasyczne modele wyglądają zupełnie identycznie, z tą różnicą, że materiał, z którego zostały wykonane to w 100% recyklowany poliester, który pochodzi ze zużytych plastikowych butelek.

Chronić środowisko można na wiele różnorodnych sposobów – ograniczając zużycie plastiku, nosząc ze sobą kubek wielokrotnego użytku, a nawet wybierając obuwie i ubrania.

TE MAŁE ZMIANY W RUTYNIE PIELĘGNACYJNEJ MAJĄ WIELKI WPŁYW NA NASZĄ PLANETĘ

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Converse Polska (@converse.polska) Cze 29, 2019 o 8:00 PDT