Szukasz prostego sposobu na odżywienie włosów? Dobrze trafiłaś – mamy coś dla Ciebie! Banalny do przygotowania kosmetyk, który nie wymaga spłukiwania i zdziała cuda na Twojej głowie! Wzmocni osłabione pasma i nabłyszczy je! Twoje włosy potrzebują regularnej pielęgnacji, ale nie zawsze masz na nią odpowiednio dużo czasu. Co zrobić, jeśli nie możesz przygotować wymagającego zabiegu? Podpowiadamy – ta domowa maseczka bez spłukiwania zdziała cuda!

Ta jedna sztuczka z Instagramu naprawdę działa. Włosy są pełne objętości

Pielęgnacja suchych pasm

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest pielęgnacja włosów, zwłaszcza teraz, wiosną. Nasze pasma są narażone na ciągłą zmianę warunków atmosferycznych, dlatego są skłonne do przesuszania się i wypadania. Nasze włosy możemy ratować wcierkami, maskami, odżywkami oraz płukankami itd. Jeśli decydujesz się na zakup gotowych kosmetyków, warto pamiętać, aby wybierać te o jak najlepszym i najczystszym składzie. Proste i krótkie składy dadzą Twoim włosom to, co najlepsze. Ale czasem nawet jeśli decydujesz się na domowe sposoby pielęgnacji, możesz nie mieć możliwości poświęcić na nią dużo czasu. Domowa maseczka bez spłukiwania jest naprawdę szybka do przygotowania, a jej efekty są zniewalające!

Double winged – trend w makijażu oczu, który podbija Instagram!

Domowa maseczka bez spłukiwania

Maseczka bez spłukiwania ma bardzo prosty skład: pełna łyżka olejku arganowego, łyżka olejku jojoba, 3/4 szklanki mleka kokosowego oraz pięć kropli ulubionego olejku eterycznego. Dodatkowo będziesz potrzebować buteleczki z atomizerem do której przelejesz kosmetyk. Wystarczy, że wlejesz składniki i mocno je wstrząśniesz, aby się połączyły. Maseczka doda blasku i pobudzi cebulki włosów. Witamina E i proteiny zawarte w mleczku kokosowym zdziałają cuda! Wystarczy nałożyć produkt na włosy i lekko je przeczesać – gotowe! Aby pobudzić cebulki włosów, możesz także lekko pomasować skórę głowy. Uwaga! Tej maseczki nie musisz spłukiwać! Jedyne o czym musisz pamiętać to o przechowywaniu mikstury w lodówce i wstrząsaniu jej przed każdym zastosowaniem.