Masz problem z łupieżem? Zanim sięgniesz po drogie preparaty i szampony, wypróbuj kilka naturalnych domowych sposobów!

Przyspieszy wzrost włosów i zwalczy łupież: przepis na olejek do włosów, który możesz zrobić sama

Najczęstsze przyczyny łupieżu

Wśród najczęstszych przyczyn łupieżu odnajdziemy przesuszenie skóry głowy, nadwrażliwość lub uczulenie na produkty (to bardzo prawdopodobne, jeśli łupież zaczął występować po zmianie kosmetyku) lub mikroorganizmy i choroby. Jeśli próbowałaś na różne sposoby pozbyć się łupieżu i żaden nie działał, warto wybrać się do lekarza. Może to oznaczać, że przyczyna ma podłoże chorobowe.

Oleiste kompresy w walce z łupieżem

Jeśli podejrzewasz, że powodem powstania łupieżu jest przesuszenie skóry głowy, zastosuj oleiste kompresy. Wylej oliwę z oliwek na dłonie i wmasuj ją w skórę głowy. Pozostaw na piętnaście minut, następnie znów wykonaj masaż. Tłusty produkt zmyj z głowy przy użyciu delikatnego środka. Oliwę z oliwek możesz zastąpić olejkiem rycynowym. Wtedy trzymaj go na głowie nieco dłużej, pół godziny.

Cytryna pomaga zwalczać łupież

Wystarczy, że ukroisz plaster i będziesz nim nacierać skórę głowy przez około pięć minut. Następnie umyj włosy delikatnym szamponem. Pamiętaj, aby sprawdzić jego skład. Używaj jedynie delikatnych i naturalnych produktów.

Łupieżu możesz pozbyć się przy pomocy zielonej glinki

Przygotuj maskę z zielonej glinki. Dwie łyżki zielonej glinki zmieszaj z wodą. Gdy powstanie gęsta papka, wetrzyj ją w skórę głowy i we włosy. Produkt trzymaj na głowie piętnaście minut, następnie spłucz i umyj włosy.

Tatarak: zioło, które leczy łupież i wypadanie włosów

Płukanki w walce z łupieżem

Możesz także zastosować płukanki do włosów. W tym przypadku pomocne mogą okazać się ocet, pokrzywa, rumianek lub nagietek. Ocet rozcieńcz w dużej ilości wody, a pokrzywę, rumianek i nagietek zalej gorącą wodą i odczekaj, aż się zaparzą. Płukanki stosuj po każdym umyciu włosów.