Latem niezwykle ważne jest ukojenie skóry. Bez względu na to, czy świadomie wystawiasz ją na promienie słoneczne, czy robisz to z przymusu (np. wychodząc załatwić różne sprawy, do pracy, na spotkanie ze znajomymi), Twoja skóra jest narażona na uszkodzenia i oparzenia. Zwłaszcza, jeśli jesteś jedną z tych osób, które wciąż zapominają o użyciu kremu z filtrem… Zdarza się również, że mimo użycia kosmetyku z SPF, Twoja cera i tak ulegnie podrażnieniu. Jakie są skuteczne sposoby na oparzenia słoneczne? Mamy dla Ciebie kilka rad!

Zaczerwienienia i krostki? Zobacz jak szybko ukoić skórę po depilacji woskiem

Ratunek dla skóry

To, że powinno się unikać poparzeń słonecznych, wie chyba każda z nas. Ale równie dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem, gdy panuje najprawdziwszy upał, nie sposób uniknąć choćby najmniejszego oparzenia lub podrażnienia skóry. Wystarczy jedno naprawdę niewielkie niedopatrzenie, by doprowadzić do skórnej katastrofy. Co zrobić, gdy to się już stanie i jakie są skuteczne sposoby na oparzenia słoneczne?

Latem mówi się dużo o ochronie skóry na twarzy i ciele, ale zapomina o jednej rzeczy. Ty też możesz popełniać ten błąd!

Jakie są skuteczne sposoby na oparzenia słoneczne?

Opisane poniżej sposoby mogą być stosowane pojedynczo lub jako cały wieczorny rytuał. To od Ciebie i stanu Twojej skóry zależeć będzie, jak intensywnej opieki ona wymaga. Zacznij od schłodzenia rozgrzanej twarzy – delikatnie opłucz twarz zimną wodą, nie pocierając ją, lecz jakby „wtłaczając” w skórę. Tego wieczora warto zrezygnować z myjących środków, które mogą być zbyt drażniące dla spieczonej cery. Przygotuj szybki dwuskładnikowy tonik – wyciśnij sok z ogórka i w proporcji 1:1 połącz go z naparem z mięty. Przelej go do buteleczki z atomizerem i użyj od razu. Na tak przygotowaną skórę nałóż gęsty jogurt naturalny lub kefir. Trzymaj go przez 20 minut i spłucz chłodną wodą. Niemalże natychmiast poczujesz ulgę! Po maseczce warto zadbać jeszcze o nawilżenie. Zamiast korzystać z bogatych kremów, które mogą być zbyt mocne dla Twojej podrażnionej cery, wystarczy, że użyjesz miąższu z aloesu. Ma on genialne właściwości, które przyniosą ukojenie nawet najbardziej spalonej słońcem skórze. Na koniec możesz jeszcze raz skropić cerę tonikiem.

Sonda

kremy do twarzy z filtrami UV

Korzystasz z kremów do twarzy z filtrami UV przez cały rok?