Już jakiś czas temu Biedronka w swojej ofercie zawarła propozycję dla osób, które uwielbiają eko rozwiązania. W sklepach pojawiły się ekologiczne torby na zakupy, do których można zapakować między innymi warzywa i owoce. Na tym jednak nie koniec – popularny dyskont przyszykował coś specjalnego. Szklane naczynia, które idealnie wpisują się w ideę zero waste.

Zero waste DIY. Zamiast wyrzucać t-shirt, przerób go na… torbę na zakupy. Ten prosty sposób zajmie Ci dziesięć minut i nie wymaga szycia!

Szklane naczynia w Biedronce

Opakowania, które pojawią się w Biedronce, idealnie sprawdzą się do przechowywania domowych soków oraz innych napojów, a także przetworów. Do wyboru będzie kilka typów naczyń. Będą one dostępne jedynie w wybranych punktach. Ich cena jest niezwykle atrakcyjna – jedna sztuka będzie kosztować zaledwie 6,99 zł! Bez różnicy, który typ wybierzesz.

Szklane naczynia: karafki, dzbanki i butelki z korkiem

W ofercie do wyboru będzie mnóstwo modeli. Asortyment może się różnić w zależności od sklepu, jednak na stronie internetowej Biedronki dowiemy się, czego będziemy mogły szukać.

Dzbanek z pokrywką o pojemności 950 ml lub 880 ml.

Dwa modele karafek. Jedna dekoracyjna z korkiem o pojemności 800 ml lub 1000 ml oraz prosta karafka o pojemności 1000 ml.

Butelki z korkiem w dwóch kształtach: kaktus z korkiem o pojemności 1000 ml oraz klasyczna butelka z korkiem i pojemności 700 ml.

Zero waste w kuchni: jak zrezygnować z jednorazowych i plastikowych przedmiotów

Szklane naczynia: wykorzystanie

Takie szklane naczynia możesz wykorzystać do domowych przetworów oraz napojów. Świetnie sprawdzą się do lemoniady, soków, mrożonej herbaty lub domowego alkoholu. To świetny gadżet, który pomoże zmniejszyć zużycie plastiku. Wielorazowa alternatywa jest nie tylko ekologiczniejsza, lecz także estetyczniejsza. Polecamy Wam serdecznie takie rozwiązania! W Biedronce będą one dostępne od 30 lipca do 12 sierpnia, jednak radzimy nie zwlekać. Ta oferta jest bardzo limitowana!

Szklane naczynia źródło: biedronka.pl