Każdy z naszych wyborów, których dokonujemy na co dzień nie pozostaje bez znaczenia dla środowiska. Zakupy, zużycie energii, dieta, a nawet tak pozorna czynność jak mycie i stylizacja włosów mogą przysłużyć się do ograniczenia szkód, jakie codziennie są wyrządzane naszej wspólnej planecie.

Wieloletnia fryzjerka gwiazd, z którą współpracuje m.in. Selena Gomez postanowiła podzielić się własnymi sposobami na to, jak uczynić stylizację włosów bardziej zrównoważoną i ograniczyć ilość zużytej wody. Marissa Marino w rozmowie z Bryde zdradziła w jaki sposób robi to na co dzień.

Uczesz się do snu. Dzięki tej fryzurze rano włosy wyglądają pięknie

Spróbuj myć włosy rzadziej

Oczywiście jednym z najskuteczniejszych sposób na oszczędzenie wody jest ograniczenie jej zużycia. Dlatego też stylistka radzi, by spróbować zmniejszyć częstotliwość mycia włosów. Zdaniem stylistki włosy po pewnym czasie przyzwyczają się do tego stanu, a ilość wydzielanego sebum mniejszy się, dzięki czemu nie będą przetłuszczać się w tak szybkim tempie. Codzienne mycie włosów wysyła sygnał skóry głowy, aby produkowała więcej sebum – a to prowadzi do błędnego koła.

Ombre, sombre, flamboyage? Trendy kolorystyczne na 2020 rok

Skup się na fryzurze

Marissa Marino jest zdania, że przedłużenie czasu między kolejnym myciem włosów to decyzja dobra dla środowiska, ale nie tylko. Takie działanie sprawi, że pasma zaczną lepiej się układać. Dotyczy to w szczególności kręconych kosmyków. Dla osób, u których włosy kręcą się w sposób naturalny, drugi, a nawet trzeci dzień od ich umycia będzie ich najlepszym dniem na stylizację. Naturalne oleje sprawią, że ich tekstura się zmieni, a dzięki temu będą prostsze w stylizacji.

Myjesz włosy, zakręć kran

Dla osób, które nie wyobrażają sobie przedłużyć czasu między myciem włosów, stylistka również ma jedną, bardzo prostą radę. Większość z nas, być może nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi, ale podczas mycia włosów wiele wody zwyczajnie się marnuje. Kiedy więc następnym razem będziesz myła głowę, pamiętaj, by przed nałożeniem szamponu lub odżywki zakręcić kran. Możesz również przed spłukaniem kosmetyku napełnić mały pojemnik wodą i wykorzystać go do opłukania włosów. To z pewnością da większą kontrolę nad tym, ile wody podczas mycia włosów trafia do kanalizacji.

Galeria stylu: trendy fryzjerskie, które zdominują 2020 rok

Nie obawiaj się sięgnąć po suchy szampon

Istnieje wiele mitów na temat suchych szamponów, ale tak  naprawdę wszystko zależy od formuły, którą wybierzesz oraz sposobu aplikacji. To dobry sposób na szybkie odświeżenie włosów i skóry głowy, dzięki któremu dostaniesz kolejny dzień bez zużycia wody.