Projektantka Stella McCartney rozpoczęła współpracę z Greenpeace w ramach której zaprojektowała genialną kapsułową kolekcję. Jej celem jest zwrócenie uwagi na ogromny problem, jakim jest wycinka lasów w Amazonii. Kolekcja już jest dostępna!

 

Stella McCartney źródło: Materiały prasowe

Zero waste dla początkujących. 6 zasad, dzięki którym będziesz żył bardziej eko

Stella McCartney x Greenpeace

Nietypowa współpraca jest doskonałym podkreślenie, jak istotne dla projektantki oraz organizacji są kwestie środowiskowe. W kolekcji znajdują się t-shirty i bluzy wykonane z organicznej bawełny. Na przodzie umieszczone zostały grafiki, które w dosadny sposób zwracają uwagę na problem wycinki lasów w Amazonii. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto Greenpeace. Fundacja projektantki, Stella McCartney Cares Foundation, ma przekazać dodatkową dotację, by wesprzeć organizację w kampanii przeciwko wycince lasów Amazonii.

 

Stella McCartney źródło: Materiały prasowe

Światowy Dzień Ziemi – jak zrobić ekologiczny rachunek sumienia i być EKO?

Dlaczego wycinanie lasów Amazonii jest groźne?

Rezultatem masowego wycinania lasów jest pustynnienie terenów oraz zaburzenie gospodarki wodą. Na wylesionych gruntach woda spływa bez przeszkód, unosi ze sobą bryły ziemi, a teren zaczyna się osuwać. Wraz ze zniszczeniem naturalnych siedlisk giną także zamieszkujące je zwierzęta, bardzo często gatunki, które są charakterystyczne jedynie dla tego terenu.  Lasy są również ważne ze względu absorbcji dwutlenku węgla. Są ogromną, zieloną masą, która dzięki fotosyntezie wydziela tlen w ilościach, które mają znaczenie dla światowego bilansu. Drzewa pomagają zachować wilgotność i tworzą charakterystyczny deszczowy klimat. Wycinka ma kolosalne znaczenie nie tylko dla jednego obszaru, ale dla całego globu. Właśnie na ten problem pragnie zwrócić uwagę Stella McCartney i stąd jej niesamowita współpraca z Greenpeace. Jak Wam się podobają zaprojektowane przez nią ubrania?