Jajka z chowu klatkowego na dobre zniknął ze sklepów. Takie działania podjęły już największe sieci handlowe w Polsce. Jako pierwsza z nich swoją deklarację ogłosiła Biedronka. Popularny dyskont zobowiązał się do całkowitego wycofania jajek z chowu klatkowego ze swojej oferty jeszcze w 2021 roku.

Popularna sieć sklepów Biedronka zapowiedziała, że zupełnie wycofa je ze sprzedaży jeszcze w tym roku. To znaczne przyspieszenie całego procesu, ponieważ większość wielkich koncernów handlowych zadeklarowała, że jajka z hodowli klatkowej zniknął z ich ofert do 2025 roku.

Pocztówki z Polski: pluszowy karp przypomina o swoim smutnym losie

Jajka z chowu klatkowego – Biedronka wycofuje je ze sprzedaży

Biedronka znacząco przyspiesza cały proces i ogłasza, że w pierwszej kolejności produkty te zniknął ze sklepowych półek w Warszawie. Coraz więcej konsumentek i konsumentów sprzeciwia się trzymaniu zwierząt hodowlanych w klatkach. Zdecydowana większość twierdzi, że takie działania są przejawem okrucieństwa i krzywdy zwierząt. Jak czytamy na stronie polskiego oddziału fundacji Compassion in world farming: Według europejskiego sondażu YouGov przeprowadzonego na nasze zlecenie, ankietowani mieszkańcy Unii Europejskiej popierają wprowadzenie zakazu hodowli klatkowej zwierząt hodowlanych. Pod tym względem od reszty krajów nie różni się też Polska – zakaz popiera 63% dorosłych Polaków i Polek.

Decyzja, którą podjął zarząd jednej z największych sieci handlowych w Polsce przyczynia się do znacznego przyspieszenia zmian w tym obszarze oraz wpłynie na produkcję oraz dystrybucję jaj na obszarze Polski. A tym samym realnie zmieni warunki chowu zwierząt, o ich poprawę od wielu lat walczą organizacje prozwierzęce.