Cynamon to przyprawa, którą można albo kochać, albo nienawidzić. Ma niezwykle charakterystyczną woń oraz smak, którego nie pomylisz z niczym innym. Jest również… świetnym sposobem na pryszcze.

Jak działała słynna maseczka podpinana do prądu? Makabryczny sposób na piękną i rumianą cerę

Cynamon – właściwości

Cynamon zawiera kwas cynamonowy i aldehydy, które mają działanie antybakteryjne. Ma właściwości odkażające i rozgrzewające. Mielony cynamon jest doskonałym składnikiem maseczek oczyszczających. Jego rozjaśniające działanie wyrówna koloryt skóry. Jednak maska na bazie cynamonu nie jest odpowiednia dla każdego typu cery.

Dla kogo maseczka cynamonowa?

Przede wszystkim dla posiadaczek skóry tłustej, mieszanej, ze skłonnościami do przebarwień. Maseczka cynamonowa pomoże pozbyć się pryszczy, wągrów i drobnych zanieczyszczeń. Pamiętaj jednak, że cynamon to bardzo silna przyprawa, dlatego przed położeniem maseczki na całą twarz, zrób test i zobacz, jak reaguje Twoja skóra. Maseczka może lekko szczypać, dlatego nie będzie dobra dla cer wrażliwych. Maseczkę możesz także zastosować punktowo.

Na maseczkach ochronnych gromadzą się wirusy, bakterie i drobnoustroje. Jak prawidłowo z nich korzystać?

Przepis na maseczkę cynamonową

2-3 łyżeczki jogurtu naturalnego

2-3 łyżeczki sproszkowanego cynamonu

Dodaj cynamon do jogurtu, dokładnie wymieszaj. Przed nałożeniem maseczki na twarz wykonaj próbę. Pozwoli ona ustalić, czy nie powinnaś zmniejszyć lub zwiększyć ilości cynamonu. Jeśli maseczkę będziesz aplikować punktowo, możesz przygotować nieco mocniejszy preparat. Trzymaj na całej twarzy lub miejscowo przez 15-20 minut, następnie spłucz wodą. Jeśli poczujesz, że maseczka zaczyna szczypać lub piec, zmyj ją szybciej.