Przepisy na domowe kosmetyki zazwyczaj skupiają się na naturalnych maseczkach z wykorzystaniem przypraw, owoców i warzyw. To bezpieczna alternatywa, która wpisuje się w ideę less waste. Oprócz prostych sposobów na pielęgnację twarzy, możemy także spróbować swoich sił w przygotowaniu domowej pasty do zębów.

To naturalny zamiennik drogeryjnych past do zębów, których skład nie zawsze jest dla nas oczywisty. Domowy środek do zachowania higieny jamy ustnej składa się zaledwie z 4 składników.

Olej kokosowy: jest często wykorzystywany w kosmetyce. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Ksylitol: to składnik, który często występuje np. w gumach do życia. To naturalny środek słodzący, który sprawia, że pasta ma lekko słodki smak. Dodatkowo ksylitol pomaga w remineralizacji zębów.

Naturalny aromat truskawkowy: możesz go dodać do domowej pasty do zębów, by wzbogacić przepis o przyjemny zapach.

Biała glinka: w jej skład wchodzi krzemionka, tlenek glinu, sole mineralne oraz minerały, takie jak: tlenek magnezu, tlenek żelaza i tlenek sodu. Warto dodać ją do przepisu, by zadbać o zdrowie zębów i dziąseł.

Ta maska sprawi, że Twoje włosy będą lśniły jak nigdy dotąd

Przepis na naturalną pastę do zębów:

Wymieszaj 2 łyżki płynnego oleju kokosowego z 1 łyżką zmielonego ksylitolu. Następnie dodaj łyżkę białej glinki, a kiedy mieszanka lekko ostygnie dodaj kilka kropel naturalnego aromatu truskawkowego. Przelej mieszankę do małego, płaskiego słoiczka i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.

Domową pastę do zębów możesz używać tak samo regularnie jak drogeryjne odpowiedniki.