Zaskórniki to nic innego jak pory zanieczyszczone nadmiarem sebum i resztkami makijażu. Aby zapobiec ich powstawaniu ważne jest dokładne oczyszczanie skóry. Sprawdzi się także regularne wykonywanie peelingów.

Co jednak zrobić, gdy problem zaskórników już się pojawił? Odpowiedzią są te proste maseczki diy. Pomogą oczyścić pory i odświeżyć skórę.

Zaskórniki, a zatkane pory to dwie różne rzeczy. Zdziwisz się, jaka jest różnica

Miodowa maseczka na zaskórniki

Miód ma działanie antybakteryjne, co z pewnością pomoże przy problemie zaskórników. To banalnie prosty przepis, z którego korzystały dawniej nasze mamy i babcie. Czystymi dłońmi nałóż niewielką ilość miodu na miejsca, które chcesz oczyścić (najczęściej jest to nos, broda i czoło). Odczekaj około 5 minut, a następnie przemyj twarz letnią wodą. Stosuj regularnie

Maseczka na zaskórniki z glinką

Działanie glinki jest mocno oczyszczające, ale niekiedy może też prowadzić do przesuszenia skóry, dlatego pamiętaj, by nie stosować tej maseczki zbyt często.

Lista składników:

  • 2 łyżki czerwonej glinki
  • 3 łyżki wody różanej
  • 1 łyżka puree z awokado

Połącz składniki i za pomocą czystych dłoni lub pędzla nakładaj na skórę. Jeśli zauważysz, że maseczka zaczyna robić się coraz jaśniejsza na cerze (to znak, że glinka zasycha) zmyj ją za pomocą lekko ciepłej wody.

Czerwona glinka świetnie radzi sobie z problemem zaskórników – oczyszcza i odblokowuje pory. Sprawdzi się w szczególności dla skóry tłustej i trądzikowej.

Domowe maseczki na zaskórniki. Naprawdę działają!

Jajeczna maseczka na zaskórniki

W tym przepisie najważniejszą rolę odgrywa białko i sok z cytryny. Maseczkę można stosować raz w tygodniu, ponieważ sok z cytryny może spowodować nadwrażliwość skóry na światło (należy zachować ostrożność, w przypadku ekspozycji skóry na słońce, by uniknąć przebarwień).

Lista składników:

  • Białko jajka
  • Pół łyżki soku z cytryny

Ubij białko do uzyskania gęstej, puszystej masy i dodaj sok z cytryny. Po odczekaniu około 15 minut spłucz twarz wodą.

Regularne stosowanie maseczki pomoże kontrolować gromadzeniu się sebum, co powoduje, że pory pozostają oczyszczone, a ryzyko pojawienia się zaskórników będzie zminimalizowane.