Jest niewiele rzeczy, które potrafią uprzykrzyć ciepłe, letnie wieczory, ale zdecydowanie jedną z nich są ukąszenia komarów. To jeden z tych aspektów, które odciągają nas od przebywania w parkach, lasach i innych miejscach pełnych zieleni. Stosowanie środków na owady wypełnionych toksycznymi chemikaliami jest mało zachęcającym rozwiązaniem. Dlatego mamy dla Was przepis na domowy środek odstraszający komary pełen olejków eterycznych.

Na podrażnienia, suchą skórę i spierzchnięte usta. Przepis na naturalną antybakteryjną maść DIY

Stworzenie tego naturalnego preparatu na owady jest banalnie proste. A część ze składników prawdopodobnie masz już w swoim domu. W przypadku stosowania olejków eterycznych ważne jest, aby rozcieńczyć je olejem nośnikowym, aby nie podrażniały skóry. W tym przypadku świetnie sprawdzi się na przykład olejek jojoba. Trzeba pamiętać także o tym, że ten naturalny, domowy środek odstraszający komary aplikuje się na skórę częściej niż inne preparaty – mniej więcej co kilka godzin.

Składniki:

  • 2 łyżki hydrolatu z oczaru wirginijskiego
  • 2 łyżki olejku jojoba
  • 1 łyżka gliceryny roślinnej
  • 40-50 kropli kombinacji olejków eterycznych z mięty pieprzowej, lawendy, oregano, tymianu, eukaliptusu, drzewa herbacianego, gożdzików (do wyboru)

Połącz ze sobą wszystkie składniki, dokładnie je wymieszaj i przelej do szklanej buteleczki z atomizerem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, aplikuj na skórę co kilka godzin.