Jest ekologicznym i skutecznym środkiem do czyszczenia. Zrobisz go z odpadków, więc praktycznie nic Cię nie kosztuje, a jego zapach jest przepiękny! Swobodnie zastąpisz nim wszystkie chemiczne preparaty, które są szkodliwe dla środowiska. Poznaj domowy środek czyszczący!

Ta polska marka wynosi ekologię na wyższy poziom. Eliminuje z produkcji dwa problemy ekologiczne na raz

Domowy środek czyszczący

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko. Życie w zgodzie z filozofią zero waste staje się coraz popularniejsze. Nawet jeśli komuś nie uda się w stu procentach zlikwidować wytwarzania odpadów, staramy się je ograniczyć. Zamiast wyrzucać, przetwarzamy produkty samodzielnie. Z produktów, które znajdziemy w kuchni, powstają kosmetyki. Ale to nie jedyny sposób na wykorzystanie niepotrzebnych składników. Część odpadków możemy wykorzystać także do robienia domowych środków czyszczących. O takim przepisie wspomina między innymi Yumiko Sekine w jednej ze swoich książek. Autorka przyznała, że niedawno zmodyfikowała swój sposób sprzątania, aby uczynić go bardziej ekologicznym. Zamiast sklepowych, syntetycznych i żrących środków postawiła na naturalne środki czyszczące. W ten sposób odkryła genialne właściwości skórek pomarańczy i jabłek. Właśnie z tych składników przygotujesz genialny produkt, który natychmiast pokochasz. Przepięknie pachnie i jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt!

Dżinsy, spódniczki, ogrodniczki, kurtki i spodenki: ekologiczna kolekcja wykonana w 100% z surowców pochodzących z recyklingu

Przepis

Aby przygotować domowy środek czyszczący wystarczy, że będziesz się trzymać tych trzech kroków. Owocowy spray jest banalny do przygotowania! Do rondelka wlej 120 mililitrów wody, następnie dodaj skórkę z pomarańczy i jabłka. Doprowadź wodę do wrzenia, następnie gotuj na wolnym ogniu przez piętnaście minut. Następnie ostudź i przelej do butelki z rozpylaczem. Produkt jest gotowy do użycia!

Jeśli chodzi o skórki jabłek, istnieje o wiele prostszy sposób ich wykorzystania. Wystarczy obierkami wyczyścić np. wnętrze zlewu lub blat kuchenny.