Bycie bardziej eko nie musi być trudne. Na dobry początek wystarczy wprowadzić kilka zmian w codziennym funkcjonowaniu. Jedną z nich jest zamiana jednorazowych reklamówek na płócienne torby na zakupy. To prosty krok, który może przynieść efekty i przyczynić się do zmniejszenia produkcji zanieczyszczeń.

Naturalne kosmetyki z gruszką. Jesienna pielęgnacja ciała w wersji zero waste

Jeden z popularnych marketów w Polsce postanowił wyjść naprzeciw potrzebom związanym z ochroną środowiska. W Lidli dostępne są już woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.

Lidl wprowadza woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa

Wprowadzamy do sklepów ekologiczne woreczki na warzywa i owoce! Są wytrzymałe i nadają się do prania w temperaturze 30 st. C. Dzięki nim zużyjemy mniej plastiku!

Kupując woreczek, zachowaj jego metkę – dzięki temu waga woreczka zostanie odjęta podczas ważenia warzyw i owoców przy kasie ­– czytamy na Instagramie sklepu Lidl.

Zero waste w modzie. Jak wprowadzić tę zasadę do swojej szafy

Każdy z woreczków ma wymiar 30×35 cm (woreczki są sprzedawane w dwupaku). W sklepie można je znaleźć na Ryneczku Lidla, tuż obok warzyw i owoców. Zestaw kosztuje zaledwie 2,99 zł.

Woreczki są wytrzymałe i można je prać w pralce. Wykonane są z materiału, który nadaje się do recyklingu. Są też bardzo wygodne dla konsumentów, ponieważ materiał to ażurowa siateczka, dzięki czemu nie ma potrzeby wyjmowania owoców i warzyw z woreczka przy kasie.