Polska rodzinna firma z Łodzi jako pierwsza wyprodukowała rajstopy w stu procentach z przędz z recyklingu. Gabriella sprzedaje swoje produkty w pięćdziesięciu krajach! Milion par rajstop, pończoch i skarpetek damskich miesięcznie, a wszystko to w  ekologicznej, przyjaznej środowisku formie! Ekologiczne rajstopy mają szansę podbić rynek!

Okulary wykonane z ziaren i wody? Ekologiczny materiał zastąpił w nich plastik!

Rajstopy Gabriella

Kolekcja now! składa się z trzech uniwersalnych modeli rajstop, które nigdy nie wychodzą z mody. Dostępne są w grubościach 20, 60 oraz 100 den i mają głęboki czarny kolor z matowym wykończeniem, dzięki czemu sprawdzą się we wszystkich okolicznościach. Przędza, z której zostały zrobione, posiada prestiżowy certyfikat Global Recycled Standard. Ekologiczne rajstopy kosztują 29,90-39,90 zł.  Chociaż trendy wciąż się zmieniają, jeden z nich się rozwija i nie opuszcza nas już od kilku sezonów. Moda na ekologię to nie tylko chwilowa tendencja, ale coś, co jest podstawowym kierunkiem rozwoju branży. Firmy zajmujące się modą zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, jak istotne dla klientów jest podejście firmy do ochrony środowiska, dlatego stawiają na właśnie takie rozwiązania.

Fale w hollywoodzkim stylu. Wypróbuj najnowszy sposób na stylizację przy użyciu rajstop

Ekologiczne rajstopy

Rajstopy marki Gabriella zostały wyprodukowane w pełni ekologiczny sposób, z dbałością o nasze środowisko. To nie tylko pochodząca z recyklingu przędza. W procesie produkcyjnym linii now! zużywa się aż o 90 procent mniej wody i emituje do atmosfery 80 procent mniej dwutlenku węgla. Pominięto jeden z etapów produkcyjnych, który nie zaważył na jakości rajstop, a pozwolił oszczędzić aż 40 procent wody zużywanej w standardowym procesie produkcyjnym. Gabriella zrezygnowała z foliowego opakowania na rzecz biodegradowalnego zamiennika z PLA, czyli włókna z cukrów roślinnych. Papierowe elementy także pochodzą z recyklingu. Wysyłka produktów odbywa się w tekturowych pudełkach, do których jest dołączona instrukcja, jak prawidłowo poddać recyklingowi poszczególne części opakowania. Co myślicie o ekologicznej alternatywie klasycznych rajstop? Waszym zdaniem to słuszny krok w branży modowej?