Do tej pory kojarzyłyśmy fusy z kawy głównie z odpadem, ewentualnie z odżywką dla roślin doniczkowych lub do ogrodu. Fusy odstraszają insekty, odświeżają lodówkę, a także mogą być świetnym składnikiem domowe peelingu do ciała. Do tej pory nie były kojarzone z pielęgnacją włosów, ale czy słusznie? Domowy peeling do skóry głowy to przepis, który pokochasz!

Masz naturalnie kręcone włosy? Ta fryzura jest stworzona dla Ciebie!

Domowy peeling do skóry głowy

Chociaż zabieg ten nie jest popularny, działa rewelacyjnie na włosy. Doskonale oczyszcza skórę z obumarłego naskórka, przez co zapobiega powstawaniu łupieżu, reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia krążenie oraz pobudza do porostu. Domowy peeling jest banalny do wykonania. Uwaga! Stosowanie go w przypadku bardzo jasnych włosów może spowodować ich lekkie pociemnienie! Wykonanie peelingu jest banalne. Wystarczy, ze 3-4 łyżki zmielonej i już zaparzonej kawy dodasz do szamponu i… gotowe. Wmasowuj kosmetyk delikatnie w skórę głowy, następnie dokładnie spłucz. Stosuj peeling raz w tygodniu, aby uzyskać optymalne efekty.

Zmysłowo i naturalnie. Finalistka „Top Model” wystąpiła w sesji bez retuszu

Kawowa płukanka

Jeśli domowy peeling do skóry głowy to za mało, jest jeszcze jeden fantastyczny sposób na wykorzystanie kawy w pielęgnacji włosów. Kawa może być również fantastyczną płukanką, która nieco przyciemni włosy. Włosy po takiej płukance będą lśniące, sypkie oraz będą szybciej rosły. Dwie łyżki mielonej kawy zalej dwiema szklankami gorącej wody. Pozostaw do zaparzenia, następnie odcedź. Po wystudzeniu polej włosy po ostatnim płukaniu. Efekty będą bardzo subtelne, aby uzyskać mocniejsze rezultaty, musisz ten zabieg stosować regularnie!

Kofeina stymuluje porost włosów i sprawia, że stają się one lśniące i sypkie. Dają efekt miękkiej w dotyku tafli. To doskonały sposób na domową pielęgnację!