Jeśli chcesz wprowadzić do swojej codziennej rutyny bardziej zrównoważone, naturalne sposoby pielęgnacji, a przy tym zmniejszyć ilość produkowanego plastiku i zaoszczędzić trochę pieniędzy, przygotowanie piankowego mydełka do rąk, to bardzo dobry pomysł.

To prosty przepis, który wykonasz w zaledwie 5 krokach. Do przygotowania piankowego mydełka diy potrzebujesz zaledwie kilku składników:

Plastikowe opakowania kosmetyków – sprawdź alternatywne rozwiązania

– woda,

– ekologiczne mydło kastylijskie,

– dowolne olejki eteryczne,

– olej bazowy (np. kokosowy, oliwa z oliwek lub olej jojoba),

– buteleczka z dozownikiem.

Teraz przechodzimy do przygotowania mydełka. Pamiętaj, że w tym przypadku bardzo ważna jest kolejność w jakiej łączysz ze sobą wszystkie składniki.

  • Krok pierwszy: Napełnij buteleczkę wodą. Wlej około 4/5, pozostawiając nieco miejsca na resztę składników.
  • Krok drugi: Dodaj dwie łyżki mydła kastylijskiego. To naturalny kosmetyk, pozbawiony detergentów i konserwantów. Jest łagodny i może być stosowany również do skóry wrażliwej. Delikatnie oczyszcza i regeneruje skórę dłoni. Możesz kupić go w dowolnej eko drogerii.
  • Krok trzeci: Dodaj łyżeczkę oleju bazowego. Latem lepiej sprawdzą się lżejsze formuły jak np. olejek jojoba, zaś w ziemie warto wybrać cięższe formuły – np. olej kokosowy, który dodatkowo nawilży skórę dłoni.
  • Krok czwarty: Wlej kilka kropel olejku eterycznego. Wybierz swój ulubiony zapach – różany, pomarańczowy lub lawendowy świetnie sprawdzą się w tej roli. Aby uzyskać intensywny zapach wlej około 10-15 kropli. Jeśli masz wrażliwą skórę lub wolisz wariant bezzapachowy – po prostu pomiń ten krok.
  • Krok piąty: Wstrząśnij buteleczką.

Upcykling, czyli buty stworzone z plastikowych butelek. Są dostępne w Polsce

Gotowe! To banalny sposób, dzięki któremu zyskać piankowe mydełko, które wystarczy Ci na dłużej. W ten sposób możesz uzupełniać buteleczkę za każdym razem, gdy kosmetyk się skończy. To świetne rozwiązanie w duchu idei zero waste – ograniczasz plastik, dbasz o środowisko i chronisz skórę stosując naturalny, samodzielnie przygotowany kosmetyk.