Detoksykacja organizmu to nie tylko zmiana sposobu odżywiania i oczyszczające diety. Aby pozbyć się zanieczyszczeń i dokładnie usunąć resztki martwego naskórka, sebum i potu – idealnym rozwiązaniem jest peeling do skóry głowy z octem jabłkowym. Kosmetyk, który wykonasz samodzielnie, doskonale oczyszcza i przedłuża świeżość włosów. Twoje pasma nabiorą dodatkowej objętości i będą odbite od nasady.

Peeling do skóry głowy to prosty sposób, by pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń, które zatykają mieszki włosowe i powodują szybsze przetłuszczanie się skalpu. To także idealny sposób na odprężenie – zastosuj peeling i wykonaj delikatny powolny masaż, by uwolnić napięcie, pobudzić krążenie i dotlenić cebulki włosów.

Mycie włosów samą wodą. Czy to ma sens? Jakie są korzyści z mycia włosów bez szamponu?

Peeling do skóry głowy z octem jabłkowym: korzyści

Peeling do skóry głowy na bazie octu jabłkowego w naturalny sposób usuwa nagromadzone resztki produktów do stylizacji i martwe komórki naskórka, które mogą obciążać włosy oraz zapewnia przyjemne uczucie odświeżenia. To także naturalny sposób na to, by zmniejszyć wydzielanie sebum.

Dodatek octu jabłkowego przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim to naturalny sposób na delikatne złuszczenie komórek skóry i odblokowanie mieszków włosowych. To też sposób na przywrócenie naturalnego pH skóry głowy. Wszystko to pomaga w szybszym wzroście włosów oraz niweluje uczucie swędzenia i zaczerwienienia.

Ocet jabłkowy w połączeniu z solą himalajską, olejem kokosowym oraz olejkami eterycznymi to prosty sposób na zadbanie o zdrową skórę głowy oraz poprawę kondycji włosów.

Naturalne składniki, które leczą łupież. Działają doskonale i dbają o zdrową skórę głowy

Przepis na peeling z octem jabłkowym

  • lekko zmielona sól himalajska (1/4 szklanki)
  • ocet jabłkowy (1 łyżka)
  • aloes (1 łyżka)
  • olej kokosowy (1 łyżka)
  • miód (1 łyżka) roztopionego
  • olejek lawendowy lub grejpfrutowy (10 kropli)

Ocet jabłkowy to silnie działający składnik. Dlatego też zawsze należy go rozcieńczać wodą przed lub tuż po nałożeniu na skórę. Zanim zaaplikujesz peeling i rozpoczniesz masaż – dokładnie i obficie zmocz włosy wodą. Kosmetyk stosuj 1 lub 2 razy w miesiącu.