Chociaż raz w tygodniu przedłuż swój prysznic i sięgnij po oczyszczająco-regenerujący peeling do ciała. Drobne ziarenka pobudzają krążenie skóry, pomagają ją uelastycznić i poprawić jędrność. Peeling dokładnie oczyści skórę, usunie martwy naskórek i ułatwi wchłanianie balsamu, który zastosujesz zaraz po kąpieli. To prosty i bardzo przyjemny sposób na to, by zyskać efekt wygładzenia i miękkości. Jeśli cenisz sobie prosty skład kosmetyków i domowe przepisy – sięgnij po domowy peeling do ciała z mango i olejem kokosowym.

Peeling ryżowy to sekret nieskazitelnej skóry Japonek. Jak wykonać go w domu?

Domowy peeling do ciała: mango + kokos

Dodatek drobno zmielonego brązowego cukru posłuży jako składnik złuszczający, zaś olej kokosowy doda skórze miękkości i zapewni efekt nawilżenia. Dodaj jeszcze 1/4 szklanki surowego, pokrojonego na mniejsze kawałki mango i 3-4 krople olejku eterycznego z pomarańczy. Niesamowity zapach to nie jedyna zaleta. Mango jest bogatym źródłem witaminy A, która pomaga złuszczać martwy naskórek.

Dokładne proporcje składników:

  • ½ szklanki brązowego cukru
  • ¼ szklanki mango
  • 2 łyżki oleju kokosowego
  • 3-4 krople pomarańczowego olejku eterycznego

Następnie zblenduj wszystkie składniki. Jeśli mieszanka będzie zbyt płynna, dodaj więcej cukru lub oleju, aż uzyskasz gęstą, lepką konsystencję. Wskocz pod prysznic, nałóż peeling na dłonie i wmasuj w skórę ciała okrężnymi ruchami, zacznij od stóp i powoli kieruj się ku górze.