Technologia recyklingu jabłkowych skórek zrodziła się w Tyrolu – regionie północnych Włoch, słynącym z uprawy tych owoców. Włoski startup Frumat dojrzał tam szansę na jednoczesne rozwiązanie problemów różnych gałęzi przemysłu. Wynaleziony przez nich materiał wspiera lokalnych rolników w gospodarce odpadami, jak i pomaga zaspokoić zapotrzebowanie świata mody na ekologiczne alternatywy skóry. Buty z kolekcji Tommy Hilfiger wiosna 2020 wykorzystują solidny i trwały jabłkowy materiał, który wywiera mniejszy wpływ na środowisko niż popularne wegańskie tworzywa – często produkowane z dużych ilości ropy naftowej.

Szukasz modnych butów na wiosnę? Wiemy, gdzie kupisz je ZNACZNIE taniej!

Marka pokazała dwa modele butów z materiału produkowanego z użyciem jabłkowych obierek. Zastosowane w nich innowacyjne ekologiczne biotworzywo wykorzystuje odpadki przemysłu sadowniczego i jest alternatywą dla skóry zwierzęcej. Dostępne w wersji białej lub granatowej, buty dla kobiet i mężczyzn posiadają cholewkę w 24% wykonaną z jabłkowych włókien. Wprowadzenie nowego biomateriału w kolekcji wiosna 2020 jest kolejnym krokiem marki Tommy’ego Hilfigera w stronę dostępnej dla wszystkich mody, która nic nie marnuje. Obuwie z jabłkowej skóry jest dostępne na stronie tommy.com, w wybranych sklepach Tommy Hilfiger oraz u wybranych sprzedawców partnerskich.

Modne lordsy na wiosnę: idealne do sukienki maxi i jeansów

Poza nową technologią wykorzystania jabłkowych skórek, marka zmierza w stronę zamkniętego obiegu surowców za pomocą szeregu innych innowacji. Są wśród nich dżinsowe produkty wykonane w 100% z odzyskanych surowców, ponownie wykorzystywany puch Re:Down®, a także stosowanie wełny i bawełny w 100% pozyskanych z recyklingu. Misja Tommy’ego Hilfigera jest rozwinięciem strategii Fashion Forward firmy PVH, która ustanowiła 15 priorytetów działalności, mających na celu redukowanie wpływu na środowisko do zera, rozwój proekologicznych inicjatyw oraz poprawę warunków życia miliona osób.