Marchewka to warzywo, które od korzenia aż po nasiona ma szereg drogocennych właściwości dla zdrowia i urody. Oprócz poprawy wzroku i obniżenia poziomu cholesterolu, pomaga wzmacniać i stymulować mieszki włosowe. A to przekłada się bezpośrednio na kondycję włosów, które stają się lśniące i rosną szybciej.

Według ekspertów ten olejek działa jak płynne złoto dla włosów

Olejek marchewkowy na włosy

Olejek marchewkowy to naturalny sposób na wzmocnienie włosów. Stymuluje do działania mieszki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu się końcówek. Dodatkowo wzmacnia włókna włosów i nawilża skórę głowy.

Kto powinien używać olejku marchewkowego? Jest on polecany przede wszystkim dla osób o cienkich i osłabionych włosach. Mogą sięgnąć po niego również wszyscy, którzy chcą przyspieszyć wzrost pasm, dogłębnie je nawilżyć i poprawić ich kondycję.

Olejek marchwiowy najczęściej produkuje się z nasion tego warzywa. Polega to na zanurzeniu ich w oleju nośnikowym (na przykład w oliwie). Ten naturalny kosmetyk posiada cenne właściwości przeciwbakteryjne, dzięki czemu jest pomocny w leczeniu łupieżu i pozbyciu się wszystkich zanieczyszczeń ze skóry głowy, które mogą hamować wzrost włosów.

Olejek ma również właściwości regenerujące – uszczelnia łuskę włosa i wzmacnia włókna. Zawarte w nim witaminy A, E, C oraz witaminy z grupy B, fosfor i magnez wykazują działanie ochronne przez czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia środowiskowe.

Najważniejsze właściwości olejku marchwiowego dla włosów i skóry głowy:

  • Pobudza wzrost włosów
  • Zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu się końcówek
  • Utrzymuje optymalny poziom nawilżenia włosów i skóry głowy
  • Eliminuje łupież i suchą skórę głowy

Jeśli chcesz wzmocnić swoje włosy i uchronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją za pomocą urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę lub zależy Ci na tym, by znaleźć rozwiązanie na problem powracającego łupieżu – wypróbuj olejek marchwiowy. Można znaleźć go jako składnik w odżywkach, szamponach, maseczkach oraz kremach do włosów. Stosuj produkty z olejkiem nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Ale jeśli masz włosy w odcieniu jasnego blondu, lepiej zrezygnuj z kuracji, ponieważ olejek może odbarwić bardzo jasne kolory włosów.