Latem delikatna skóra dłoni bardzo łatwo się przesusza, zwłaszcza w tym roku, kiedy poza niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi mamy do czynienia z nietypową sytuacją, jaką jest pandemia. Ciągłe dezynfekowanie rąk sprawia, że stają się one bardzo szorstkie i niemiłe w dotyku. O pielęgnacji dłoni pisałyśmy już wiele razy, a tym razem chcemy Wam zaprezentować coś wyjątkowego. Przepis na odżywkę do paznokci i skórek, która uratuje Wasze ręce.

Domowe sposoby na czerwone, przesuszone dłonie

Odżywka do paznokci i skórek

U wielu z nas suchość dłoni oznacza tylko jedno – problem z zadzierającymi się i odstającymi skórkami. Wycinanie skórek na przesuszonych dłoniach może tylko pogorszyć sytuację, dlatego warto pamiętać o odżywieniu ich. Ponieważ ten problem dotyczył również mnie, postanowiłam poszukać rozwiązania, które pozwoliłoby mi zwalczyć dokuczliwe i bolesne skórki. Właśnie tak trafiłam na ten przepis. Konsystencja kosmetyku jest dość tłusta i ciężka, ale jeśli macie problem z przesuszającą się skórą dłoni, będzie dla Was idealny. Musicie jedynie pamiętać o regularnym stosowaniu odżywki! To kluczowe w przypadku stosowania tego typu kuracji. Dzięki systematyczności skórki przestaną się zadzierać i będą wyglądać schludnie.

Najsłynniejszy zegar świata budzi grozę. Właśnie zaczął odliczać czas do katastrofy klimatycznej

Przepis

2 płaskie łyżeczki lanoliny

3 płaskie łyżeczki masła shea

1 łyżeczka oleju rycynowego

1 łyżeczka oleju arganowego

3-4 krople witaminy E

Lanolinę i masło shea umieść w niewielkim naczyniu i rozpuść, korzystając z kąpieli wodnej. Zrób to dokładnie, aby składniki całkowicie się ze sobą połączyły. Dodaj olej rycynowy i arganowy, wymieszaj dokładnie. Powoli studź kosmetyk, a gdy uzyska temperaturę około dwudziestu pięciu stopni dodaj witaminę E. Jeśli chcesz, aby Twoja odżywka do paznokci i skórek przyjemnie pachniała, dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Przelej do małego pojemniczka z nakrętką, w którym będziesz przechowywać kosmetyk. Możesz go przechowywać w lodówce. Stosuj go codziennie, aby odpowiednio odżywić skórę i wzmocnić paznokcie. Gotowe!