Za każdym wyborem kryje się pewien cień ryzyka. Podobnie jest w przypadku kosmetyków, zarówno tych do malowania, jak i pielęgnacji. Podkład może okazać się zbyt ciemny, a krem do twarzy zawierać w sobie składnik, który uczula. W takich sytuacjach zazwyczaj chowamy kosmetyk do łazienkowej półki i zwyczajnie o nim zapominamy lub pozbywamy się go na dobre wyrzucając do śmieci. To nienajlepsze wyjścia z sytuacji. Oto kilka sprytnych sposobów, dzięki którym niepotrzebny kosmetyk może posłużyć nam w inny sposób:

Demakijaż w wersji #lesswaste. Tani, skuteczny i dobry dla środowiska

Pierwszym sposobem na kosmetyk, który nie spełnia Twoich oczekiwań jest podarowanie go komuś z najbliższego otoczenia. Wystarczy zdezynfekować produkt i oddać go przyjaciółce, mamie lub siostrze. W przypadku kremów, najlepiej jest używać specjalnej szpatułki, dzięki której nie mamy bezpośredniego kontaktu z dłońmi. W tym przypadku, jeśli kosmetyk okaże się nieodpowiedni dla Ciebie, możesz oddać krem bez obaw.

Jeśli jednak używałaś go nakładając dłońmi, możesz także z powodzeniem zastosować go jako zmiękczający kosmetyk na pięty i łokcie.

W przypadku jasnych, cielistych cieni do powiek, różu lub rozświetlacza możesz w bardzo prosty sposób wykorzystać je ponownie. Po prostu rozkrusz go, by uzyskać sypki pigment i wymieszaj z balsamem do ciała lub oliwką. Dzięki temu zyskasz nowy produkt, który świetnie sprawdzi się jako rozświetlający kosmetyk do ciała.

Szampon, który nie spełnił Twoich oczekiwań możesz zastosować jako płyn do kąpieli.

Domowy szampon z rozmarynem i lawendą

Podkład okazał się zbyt ciemny? Na to również jest sposób. Dokup w drogerii mixer, czyli specjalny pigment, który pomoże rozjaśnić kolor. Zazwyczaj mixery mają lekką konsystencję balsamu i dobrze łączą się z kosmetykiem dając pożądany efekt.

To kilka alternatywnych zastosowań. Proste rozwiązania są dobre dla Ciebie i środowiska. Dzięki nim ponownie wykorzystasz kosmetyk i zmniejszysz ilość produkowanych zanieczyszczeń.