Domowa pielęgnacja cery to przede wszystkim przygotowywanie maseczek, toników, mgiełek i kremów na bazie roślinnych olejków, owoców i warzyw. Jeśli szukasz szybkich i skutecznych metod, które pomogą poprawić wygląd skóry – zastosuj jeden prosty trik. Następnym razem, kiedy sięgniesz po banana – nie wyrzucaj jego skórki. Ma w sobie mnóstwo przeciwutleniaczy i witamin, dzięki temu możesz wykorzystać ją w codziennej pielęgnacji. To rozwiązanie z cyklu zero waste!

Laminowanie włosów w domu – najprostsza droga do gładkich pasm z efektem tafli

Domowa pielęgnacja cery – kosmetyki z bananem

Banan to owoc, który zawiera mnóstwo cennych witamin, przede wszystkim tych z grupy B. Oprócz tego to cenne źródło potasu i magnezu. Wykazuje działanie regenerujące, odżywcze i nawilżające. Ujędrnia skórę i pomaga poprawić jej koloryt. W samej skórce od banana również kryje się mnóstwo właściwości, które możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Oto one:

Skórka z banana pomaga wybielić zęby. Wystarczy codziennie przez kilka minut pocierać jej wewnętrzną stroną zęby, by Twój uśmiech był śnieżnobiały. W ten sposób możesz je rozjaśnić i zmniejszyć widoczność przebarwień.

Kolejnym zastosowaniem jest leczenie stanów zapalnych skóry. Skórka z banana zawiera w sobie mnóstwo przeciwutleniaczy. Dzięki temu przynosi ukojenie, przyspiesza proces regeneracji oraz pomaga rozjaśnić blizny potrądzikowe. Najprostszym sposobem w jaki możesz ją wykorzystać jest nałożenie małego kawałka skórki na obszar dotknięty stanem zapalnym. Tak przygotowany opatrunek pozostaw na około 30 minut, a następnie zmyj całość wodą.

Domowa pielęgnacja cery może być naprawdę prosta! Jeśli chcesz zneutralizować widoczność cieni pod oczami i pozbyć się podpuchnięć – za pomocą łyżeczki wydrąż włóknisty miąższ z wewnętrznej strony skórki z banana. Wymieszaj go z niewielką ilością żelu aloesowego i nałóż na okolice oczu. Okład zmyj po upływie 20 minut. Powtarzaj czynność codziennie przez kilka dni, by pozbyć się problemu, nawilżyć i delikatnie rozjaśnić delikatną skórę.