Olejki do pielęgnacji skóry są jedną z ulubionych form dbania o skórę wielu kobiet. To naturalne, proste i skuteczne działanie, które codziennie wpływa na poprawę kondycji skóry. Wiele z tych kosmetyków można przygotować samodzielnie. Pełna świadomość składu i bezpieczeństwo stosowania zachęcają do tego, by podjąć wyzwanie i spróbować własnych sił w tworzeniu receptur na piękno. Na własnych zasadach i w zgodzie z naturą.

Olejek  z nagietka powstaje w bardzo prosty sposób. Wystarczy zasuszyć pomarańczowe kwiaty, a następnie przełożyć je do szklanego słoiczka i zalać olejem (oliwą z oliwek lub olejkiem jojoba). Tak przygotowany kosmetyk ma wiele zalet dla zdrowia, poprawy kondycji skóry i dobrego samopoczucia.

Zrób to sama. Domowa i wydajna pianka do zmywania makijażu. Wykonasz ją w 10 minut

Najczęściej jednak jest stosowany miejscowo w leczeniu chorób skóry, takich jak: wysypki, żylaki i drobne rany. Ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i antyseptyczne. Dzięki temu można stosować go również na zmiany skórne spowodowane egzemą.

Świeży olejek z aktywnym działaniem zawartych w nim składników jest banalnie prosty do samodzielnego przygotowania. Wystarczy wybrać olej, który stanie się bazą – najlepszym rozwiązaniem okaże się olejek jojoba lub oliwa z oliwek. Drugim składnikiem są zasuszone kwiaty nagietka.

Maseczka z glinki azteckiej. Naturalna pomoc na każdy problem z cerą

Jak przygotować olejek z nagietka krok po kroku:

  • umieść zasuszone kwiaty nagietka na dnie szklanego słoiczka
  • zalej kwiaty olejem
  • dokładnie wymieszaj
  • zamknij szczelnie słoiczek i umieść go w nasłonecznionym miejscu (najlepiej na parapecie) co jakiś czas wstrząsając słoiczkiem, by składniki dobrze się wymieszały
  • po odczekaniu około 20 dni otwórz słoiczek i przecedź kwiaty nagietka za pomocą cienkiej ściereczki, zachowując czystą esencję

Olejek z nagietka można stosować punktowo, dodawać kilka kropel do kremu lub potraktować go jako środek do demakijażu. Esencja z nagietka działa kojąco na podrażnioną skórę. Można z powodzeniem stosować ją również w objawach stanów zapalnych. Olejek jojoba ma właściwości antybakteryjne, a zawartość witaminy A i E pomoże odżywić i nawilżyć skórę.