Dla tworzenia domowych kosmetyków motorem napędowym jest zazwyczaj ciekawość i potrzeba wypróbowania czegoś nowego. Jednym z głównych motywów jest również chęć do bycia bardziej ekologicznym oraz do używania zdrowszych, naturalnych produktów.

Czym różnią się od siebie kosmetyki naturalne i organiczne? [VIDEO]

Dla kogo naturalne kosmetyki?

Wytwarzanie naturalnych kosmetyków jest dla każdego. Bardzo często pierwsze próby zrobienia kosmetyku stają się początkiem wielkiej pasji. Warto sięgnąć po kosmetyki DIY zwłaszcza, gdy nie jesteśmy w stanie odnaleźć w drogeriach nic, co sprzyjałoby naszej skórze lub jej pomagało. Może się okazać, że domowa mieszanka przyniesie cerze więcej dobrego niż niejeden drogi kosmetyk ze sklepu! Gama produktów, które można wytworzyć samodzielnie jest nieograniczona: najbardziej popularne są kosmetyki do włosów oraz twarzy, jednak to nie jedyne, co możemy przygotować. Wypróbuj przepis na domowy antyperspirant.

Plusy domowego dezodorantu

Istotną zaletą jest możliwość stworzenia kosmetyku o takich właściwościach i konsystencji, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Masz kontrolę również nad tym, jak będzie on pachnieć. Jest on niezwykle wydajny, dlatego cenowo wyjdzie o wiele korzystniej niż ten ze sklepowej półki. Co więcej, wytworzenie go jest szybkie i wymaga zaledwie kilku składników!

Wybielająca pasta do zębów? Przygotuj ją w domu!

Antyperspirant z oleju kokosowego

Składniki:
3 łyżki oleju kokosowego,
5 łyżek sody oczyszczonej,
kilkanaście kropel wybranego olejku eterycznego.

Przełóż olej kokosowy do rondelka, następnie rozpuść go do półpłynnej postaci. Dodaj pozostałe składniki i dokładnie wymieszaj całość. Przy wyborze olejku eterycznego warto zwrócić uwagę na te o właściwościach antybakteryjnych. Należą do nich np. mięta, lawenda i rozmaryn. Gdy masa nieco ostygnie, przelej ją do słoiczka i… gotowe! Antyperspirant przechowuj w zacienionym, chłodnym miejscu i aplikuj go tak, jak krem.