Weganizm wpisuje się w coraz popularniejsze ekologiczne podejście do naszych wyborów konsumenckich. Z kolei wegański styl życia nie ogranicza się już tylko do ograniczania lub całkowitego wykluczenia mięsa w diecie. Zauważyło to już wiele marek na całym świecie, przykładając większą wagę do wegańskiego charakteru swoich produktów. Joanna jest jedną z nich. Od pewnego czasu na rynku dostępna jest linia wegańskich kosmetyków do pielęgnacji różnych rodzajów włosów, które wyróżnia bardzo wysoka zawartość naturalnych składników.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów Joanna – seria Vegan

Wiele z Was zapewne ma świadomość, że sama deklaracja o „wegańskości” produktu, jaką możemy znaleźć na wielu etykietach, nie zawsze pokrywa się ze stanem faktycznym. Kosmetyki Joanna z serii Vegan opatrzone są znakiem międzynarodowej organizacji Viva!, przyznającej certyfikaty w pełni wegańskim produktom. Proces certyfikacji jest bardzo restrykcyjny, mamy więc gwarancję, że kosmetyki rzeczywiście nie były testowane na zwierzętach ani nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, produkty posiadające certyfikat fundacji Viva! są również wolne od składników roślinnych, które pochodzą z upraw genetycznie modyfikowanych. Dla wszystkich z Was, które dbają o środowisko, dobrą informacją będzie również fakt, że opakowania wegańskich kosmetyków Joanna są przyjazne recyklingowi.

Seria Vegan zawiera trzy linie szamponów i odżywek do włosów: nawilżającą do normalnych i suchych z aloesem, oczyszczającą i detoksykującą do włosów przetłuszczających się z bergamotką oraz regenerującą do włosów porowatych i zniszczonych z proteinami ze słodkich migdałów. W wegańskiej serii nie zabrakło też produktów uzupełniających: odżywki octowej w sprayu, odżywki proteinowej w sprayu oraz serum olejkowego.

A oto więcej szczegółów na temat wszystkich kosmetyków z serii Vegan:

Vegan szampon ALOESOWY 300 ml
1

Szampon nawilżający z aloesem

300 ml

Aloes to potężna porcja witamin, minerałów, aminokwasów i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Szampon działa ultranawilżająco, wzmacnia cebulki włosów, stymuluje wzrost włosów.

Vegan odzywka ALOES 300 ml
2

Odżywka nawilżająca z aloesem

300 g

To odżywka do za­dań spe­cjal­nych, któ­ra pie­lę­gnu­je nor­mal­ne i su­che wło­sy.
Po jej uży­ciu wło­sy lśnią, ła­twiej się ukła­da­ją i są bar­dziej od­por­ne na dzia­ła­nie wa­run­ków at­mos­fe­rycz­nych.
Odżywka jest ła­god­na na­wet dla wraż­li­wej skó­ry gło­wy.
Po­pra­wia kon­dy­cję oraz na­wil­że­nie wło­sów, od­bu­do­wu­je ich struk­tu­rę, uła­twia roz­cze­sy­wa­nie i za­po­bie­ga łam­li­wo­ści.

Vegan szampon BERGAMOTKA 300 ml
3

Szampon oczyszczający z bergamotką

300 ml

Bergamotka to prawdziwa skarbnica witamin z grupy A ,C oraz B, a także minerałów. Ekstrakt z bergamotki pomaga skutecznie oczyścić włosy i skórę głowy, przywraca włosom zdrowy blask.
Formuła szamponu bazuje na naturalnych detergentach o łagodnym działaniu. Ekstrakt z bergamotki wpływa regulująco na produkcję sebum, przez co włosy dłużej pozostają świeże.

Vegan odzywka BERGAMOTKA 300 ml
4

Odżywka oczyszczająca z bergamotką

300 g

Odżywka została wzbogacona o kaolin i masło pomarańczowe.
Zapewnia optymalną pielęgnację włosom przetłuszczającym się, bez ich obciążania. Przywraca włosom zdrowy świeży wygląd.
Świeży zapach bergamotki zapewnia odczucie przyjemności podczas stosowania tych kosmetyków.

Vegan szampon MIGDALOWY 300 ml
5

Szampon regenerujący z proteinami ze słodkich migdałów

300 ml

Proteiny ze słodkich migdałów to białka proste zbudowane wyłącznie z aminokwasów. Wykazują duże powinowactwo do fibryny i keratyny. Regenerują, wygładzają i uelastyczniają włosy.
Szampon, który przywraca włosom witalność, wzmacnia je i odbudowuje.
Idealny do włosów porowatych, zniszczonych albo po prostu zmęczonych różnymi zabiegami. Zapobiega nadmiernej utracie wody i dodaje włosom energii.

Vegan odzywka MIGDAŁOWA 300 ml
6

Odżywka regenerująca z proteinami ze słodkich migdałów

300 g

Wy­jąt­ko­wa od­żyw­ka, któ­ra pie­lę­gnu­je, po­pra­wia­jąc kon­dy­cję wło­sów oraz za­pew­nia im pięk­ny i zdro­wy wy­gląd. Idealna w momencie, gdy włosy wymagają solidnego wsparcia. Bogata w naturalne składniki (proteiny i olej ze słodkich migdałów), dzięki którym włosy odzyskują swój wigor.

Vegan odzywka MALINA 150 ml
7

Odżywka octowa w sprayu do każdego rodzaju włosów

150 ml

Odżywka zawiera ocet malinowy, który domyka łuski włosów sprawiając, że włosy stają się gładsze, bardziej miękkie i lśniące. Ocet malinowy jest źródłem wielu aktywnych składników zdolnych do wiązania wody i przyczyniających się do zachowania zdrowego poziomu nawilżenia warstwy rogowej i powierzchni włosów.
Ułatwia rozczesywanie i pozostawia na włosach delikatny owocowy zapach.

Vegan odzywka MIGDALOWY 150 ml
8

Odżywka proteinowa w sprayu do wło­sów znisz­czo­nych, ma­to­wych i su­chych

150 ml

Zawarte w odżywce proteiny mają zdolność naprawczą i wzmacniającą włosy, potrafią wypełnić mikrouszkodzenia. Dodatkowo, proteiny pozostawiają na włosach film, który zabezpiecza je przed nowymi uszkodzeniami. W składzie odżywki zawarty jest również ekstrakt z bergamotki, który obniża Ph włosów i przywraca im naturalny blask.
Odżywka widocznie poprawia kondycję i wygląd włosów.

Vegan serum OLEJKOWE 30 ml
9

Serum olejkowe do każdego rodzaju włosów

30 g

Serum intensywnie pielęgnuje każdy rodzaj włosów. W swoim składzie zawiera olejki: makadamia, kokosowy, migdałowy i masło shea, które wygładzają, uelastyczniają i nabłyszczają włosy. Serum zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami i puszeniem się, a także przed utratą wody.
Serum może być używane na suche lub wilgotne włosy, głównie na końcówki, ale nadaje się również do wygładzenia większych partii fryzury.

 

Artykuł sponsorowany