Nie tylko maseczki do pielęgnacji twarzy możesz przygotować samodzielnie w domu. Wśród przepisów odnajdziesz również inne przydatne formuły: mgiełki, peelingi, a także… serum. Wbrew pozorom przygotowanie go wcale nie jest trudne.

Krem i serum mogą działać lepiej, jeśli wprowadzisz kilka zmian w pielęgnacji

Naturalne serum różane

Kosmetyki z dodatkiem róży mają działanie nawilżające i wygładzające. Róża ma silne właściwości łagodzące, dzięki czemu pomoże w walce z podrażnieniami. Przy okazji oczyszcza skórę i sprawia, że wygląda ona promiennie. Dlatego z jej działania będą zadowolone posiadaczki szarej i zmęczonej cery.

5 pielęgnacyjnych błędów, które szkodzą Twojej twarzy

Naturalne serum różane: przepis

25 ml wody różanej

5-10 ml wybranego olejku

3 kapsułki z witaminą E

½ łyżeczki kwasu hialuronowego

Składniki należy wymieszać ze sobą i przelać do szklanej buteleczki z pipetą. Najlepiej, gdyby była ona wykonana z ciemnego szkła. Możesz użyć buteleczki po kupnym serum. Kosmetyk przechowuj w lodówce i przed każdym użyciem delikatnie wstrząśnij. Najlepiej, jeśli serum zużyjesz w przeciągu dziesięciu dni. Jeśli nie masz dostępu do kwasu hialuronowego, możesz go pominąć, jednak jest to niezwykle cenny i przydatny składnik. Możesz dostać go np. online.

Serum do włosów – czy warto dodać ten kosmetyk do codziennej pielęgnacji?

Naturalne serum różane: olejek

Wybierz dowolny olejek, zgodnie z własnymi preferencjami. W przepisie podana jest orientacyjna ilość olejku, którą możesz modyfikować zgodnie z potrzebami Twojej skóry. Jeśli nie potrzebujesz mocnego nawilżenia, możesz dodać go odrobinę mniej. Olejek musi być nierafinowany, a z racji na konsystencję, nie używaj oleju kokosowego. Opcjonalnym składnikiem serum jest również gliceryna. Możesz ją dodać w niewielkiej ilości – w serum będzie wspomagać nawilżenie skóry. Pamiętaj, że w za dużych ilościach może być komedogenna!