Nawilżając-regeneracyjne właściwości miodu doceniamy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. To jeden z podstawowych składników domowych kosmetyków. Pomaga zmniejszyć stany zapalne, koi suche i spierzchnięte usta, utrzymuje wilgoć w skórze. Jest doskonałym uzupełnieniem naturalnej pielęgnacji.

Co daje maseczka z miodu na twarz?

Miód wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Jest również znany z właściwości rozjaśniających skórę i plamy pigmentacyjne. Możesz stosować go jako składnik domowych kosmetyków, na przykład maseczek lub peelingów lub zaaplikować bezpośrednio na skórę, by zmniejszyć stany zapalne i przyspieszyć gojenie drobnych ran. To naturalny sposób na dostarczenie skórze nawilżenia oraz uszczelnienie ścian naczyń krwionośnych.

Naturalna regeneracja włosów: przepis na odżywcze serum do włosów z rozmarynem

Maseczki na twarz z miodu. Przepisy

Oto kilka prostych do przygotowania przepisów na maseczki z miodem, które idealnie nadają się do wypróbowania w domu. Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry, a przed nałożeniem maski połóż na twarzy ciepły, wilgotny ręcznik, aby otworzyć pory. Po spłukaniu maski umyj twarz letnią wodą i użyj toniku, aby zamknąć pory. Następnie nałóż dobry krem nawilżający.

Miodowa maseczka do cery suchej

Miód i awokado to idealne połączenie nawilżających składników dla suchej skóry. Drobno zmielone migdały delikatnie złuszczają naskórek, a zawarte w nich dobre tłuszcze pozostawiają cerę wyjątkowo miękką. Jeśli chcesz zyskać jeszcze więcej korzyści nawilżających, dodaj do mieszanki łyżkę olejku.

  • Miód (2 łyżki)
  • Awokado (¼)
  • Drobno zmielone migdały (2 łyżeczki)

W małej miseczce wymieszaj miód i awokado. Dodaj zmielone migdały i dokładnie połącz składniki. Nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na 15-20 minut. Spłucz letnią wodą.

Miodowa maseczka do cery wrażliwej

Płatki owsiane są często wybieranym składnikiem w przypadku podrażnionej lub wrażliwej skóry. Ich przeciwzapalne właściwości w połączeniu z antybakteryjnym działaniem miodu sprawia, że ta maseczka jest doskonałym wyborem dla skóry trądzikowej, skłonnej do podrażnień lub wrażliwej.

  • Miód (1 łyżka)
  • Płatki owsiane (2 łyżki, wcześniej namoczone w mleku)

Wymieszaj miód i płatki owsiane, aby utworzyć gęstą pastę. Następnie nałóż ją na twarz opuszkami palców, zwracając szczególną uwagę na podrażnione i przesuszone miejsca. Pozostaw na 15–20 minut i spłucz letnią wodą.

Maseczka z miodu na zmarszczki

Zatrzymujące wilgoć właściwości miodu w połączeniu z białkami jaj i ich właściwościami ujędrniającymi tworzą dynamiczny duet dla starzejącej się skóry.

  • Miód (1 łyżka)
  • Białko jajka

Wymieszaj białko jaja z miodem i nałóż mieszankę na twarz i szyję. Omijaj okolice oczu. Spłucz po odczekaniu około 10-15 minut.