Olejki eteryczne świetnie sprawdzają się jako składnik domowych kosmetyków. To także naturalny sposób na to, by poczuć odprężenie i wyciszyć umysł. Zapachy oddziałują na zmysły. W zależności od wyboru konkretnego olejku – możemy doładować się energią lub poczuć przyjemny relaks. To także bardzo skuteczne lekarstwo na bezsenność, rozluźnienie mięśni oraz bóle głowy. Kiedy czujesz nadchodzącą migrenę – wypróbuj mieszankę z olejków eterycznych.

5 trików urodowych z wykorzystaniem cytryny. Znasz je wszystkie?

Olejki eteryczne na bóle głowy

Kiedy czujesz nadchodzący ból głowy, zamiast sięgać po tabletkę, wypróbuj naturalną alternatywę. Połącz wybrane olejki eteryczne z olejkiem nośnym i przelej mieszankę do szklanego buteleczki z rollerem. Posmaruj skronie i czoło. Szybko poczujesz ulgę i rozluźnienie napięcia.

Najlepiej zadziała olejek lawendowy i miętowy. Pierwszy z nich działa uspokajająco na układ nerwowy, pomaga obniżyć napięcie, zwiększa poziom serotoniny, pomaga też poczuć odprężenie.

Olejek z mięty pieprzowej zadziała przeciwbólowo, zmniejsza stany zapalne i napięcia nerwowe. Pomaga szybko poczuć ukojenie.

Do mieszanki możesz dodać także odrobinę olejku z rumianku, rozmarynu i eukaliptusa – te składniki sprzyjają relaksacji i zwalczają stres.

Przepis:

2 krople olejku eterycznego z mięty pieprzowej, olejku lawendowego i olejku rozmarynowego

1 kropla olejku z eukaliptusa i olejku z rumianku

Olej nośny do wypełnienia

Buteleczka 10 ml z rollerem  

W małej miseczce połącz ze sobą olejki eteryczne i przelej je do buteleczki. Następnie dodaj olejek nośny – możesz wybrać olejek jojoba, ze słodkich migdałów lub pestek winogron. Zakręć buteleczkę i energicznie wstrząśnij. Gotowe!