Przełom czerwca i lipca kojarzy się z przepięknym zapachem kwiatów lipy. Jednak to drzewo to coś więcej niż zapach. Z jego kwiatów przyrządza się syropy, herbaty, napary i wiele innych. Ta roślina ma ogrom właściwości leczniczych oraz pielęgnacyjnych.

Domowe przepisy na kosmetyki z truskawkami: rozjaśnią, uelastycznią i wygładzą cerę

Mgiełka z kwiatów lipy: właściwości kwiatów lipy

Lipa to wspaniała roślina o bogatych właściwościach i szerokim zastosowaniu. Stosowana jest na wiele przypadłości. Może wspierać nasz organizm od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Ma świetne właściwości łagodzące i nawilżające. Kwiaty lipy możesz zebrać i ususzyć samodzielnie, do czego bardzo Was zachęcamy, bo gwarantujemy Wam, że zapas się przyda! Tym razem skupimy się na właściwościach i działaniu kwiatów lipy na włosy. Płukanie włosów naparem z lipy wzmocni je, nawilży i doda im blasku. Po takiej kuracji włosy będą bardzo miękkie w dotyku i sypkie. Lipa ma właściwości rozjaśniające, dlatego włosom nada delikatny, miodowy odcień. Jeśli masz problem ze swędzeniem skóry głowy, łupieżem lub podrażnieniami, płukanka z kwiatów lipy załagodzi te problemy. Regularnie stosowana sprawi, że włosy nie będą się tak przetłuszczać.

Najbardziej pożądane kolory włosów w 2020 roku

Mgiełka z kwiatów lipy: przepis

1 łyżka kwiatów lipy

1 łyżka kwiatów rumianku

200 ml wody

1 łyżka soku z cytryny

½ łyżeczki miodu

Rumianek oraz lipę zalej 200 ml gorącej wody i odstaw pod przykryciem do zaparzenia. Powinno to zająć minimum dziesięć minut. Odcedź napar, dodaj do niego sok z cytryny oraz miód. Kosmetyk przelej do buteleczki z atomizerem. Spryskuj włosy nawet kilka razy dziennie, przed każdym użyciem wstrząśnij buteleczkę. Produkt może być używany na suche włosy. Pamiętaj, aby mgiełkę przechowywać w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Regularnie stosowana mgiełka z kwiatów lipy sprawi, że włosy nabiorą złotych refleksów i pojaśnieją.