Suche kolana i łokcie to efekt otarć lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Czasem się zdarza również, że może to być objaw problemów hormonalnych, więc jeśli problem ten wciąż nawraca, nie wahaj się i wykonaj odpowiednie badania. Co jednak zrobić, jeśli przesuszenie się pojawiło?

Odświeżająca maseczka ze szpinaku. Przepis na kosmetyk, który przyniesie ulgę podczas upałów!

Maseczka na suche kolana i łokcie: przyczyny przesuszenia

Skóra na łokciach oraz kolanach jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia, ponieważ obie części ciała są wystające. Może dojść do przemrożenia ich. Wysuszona i szorstka skóra może powstać także przez używanie zbyt mocnych detergentów do prania lub kąpieli albo przez nieodpowiednią pielęgnację. Skóra ma tendencję do przesuszania się także w wyniku niezbilansowanej diety. Wprowadź do niej więcej witaminy A i E. W niektórych chorobach przesuszenie oraz pociemnienie skóry w tych okolicach jest objawem! Dlatego jeśli mimo wielu prób skóra wciąż pozostaje szorstka, przebadaj się. Regularna pielęgnacja powinna pomóc skórze odzyskać piękny i świeży wygląd.

Maseczka na suche kolana i łokcie: pielęgnacja

Pielęgnacja takich miejsc powinna polegać na złuszczaniu oraz nawilżaniu. Zanim przystąpisz do nakładania domowej maseczki, wykonaj peeling, który pomoże pozbyć się zgrubiałego martwego naskórka. Peeling najlepiej wykonywać dwa razy w tygodniu.

Co kształt paznokci mówi na Twój temat?

Maseczka na suche kolana i łokcie: wykorzystaj produkty z lodówki

Do wykonania maseczki wystarczą dwa składniki, które większość z nas posiada w kuchni. Przepis jest banalny, a cały zabieg zajmie Ci maksymalnie 25 minut. Oto przepis!

1 banan

2 łyżki kefiru

Banana zmiksuj i dodaj do niego kefir. Dokładnie wymieszaj. Nałóż na skórę i owiń gazą. Maskę trzymaj przez dwadzieścia minut, następnie dokładnie spłucz. Dla wzmocnienia efektu możesz użyć balsam nawilżający. Banany mają działanie rozjaśniające i ujędrniające. Jako dodatek możesz wykorzystać jeszcze kapsułki z witaminą A i E. Wystarczy, że do papki dołożysz zawartość 2-3 kapsułek.