Kosmetyki naturalne to jedna z najwspanialszych metod pielęgnacji skóry. O tym, że ziarna kawy możemy wykorzystać w domowych kosmetykach, wiemy już od dawna. Peeling kawowy jest jednym z najchętniej wykonywanych kosmetycznych DIY. A przecież kawa nie jest jedyna! Równie cenna dla naszej cery jest herbata.

Kosmetyki, które zaprowadzą Cię w stronę słońca. Ich zapach przypomni Ci beztroskie chwile

Kosmetyki naturalne: Herbata

Herbata wpływa pozytywnie na nasz organizm zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Jako kosmetyk działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Ma właściwości odkażające, co czyni ją doskonałym składnikiem w walce z wypryskami i trądzikiem. Jednak to nie wszystko! Herbata ma działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające – zawdzięcza to zawartym w niej związkom polifenolowym. Co ważne – możesz użyć liści z których wcześniej zaparzyłaś sobie herbatę.

Domowa maseczka z herbaty

3-4 łyżki liści herbaty,

1 łyżeczka jogurtu naturalnego,

2 kapsułki z witaminą E,

zielona glinka,

3-4 krople wybranego olejku.

Domowe przepisy na kosmetyki z truskawkami: rozjaśnią, uelastycznią i wygładzą cerę

Kosmetyki naturalne: działanie od wewnątrz i od zewnątrz

Rozdrobnij liście herbaty. Możesz to zrobić przy pomocy młynka do kawy lub w moździerzu. Im drobniejsze będą cząsteczki herbaty, tym lepiej będą się trzymać na twarzy. Zaparz liście w niewielkiej ilości wody, która nie rozcieńczy zbytnio kosmetyku. Możesz też użyć liści z naparu, który przygotowałaś sobie wcześniej do picia. Pamiętaj, aby zachować przy tym odpowiednią temperaturę! Każdy gatunek lubi inną, dlatego sprawdź, jaka jest idealna dla Twojego gatunku. W ten sposób nie straci ona swoich właściwości. Odstaw do wystygnięcia, następnie dodaj jogurt naturalny i zawartość kapsułek z witaminą E. Opcjonalnie możesz dodać również odrobinę zielonej glinki. Dodawaj ją stopniowo do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Zielona glinka ma działanie oczyszczające, więc świetnie podkręci działanie maseczki. Jeśli zdecydujesz się na użycie jej, nie zapomnij o dodaniu kilku kropel olejku. Zapobiegnie to szybkiemu wysychaniu maski. Przy jej zmywaniu delikatnie masuj twarz – zadziała jak delikatny peeling.

Kosmetyki naturalne: W tym sklepie znajdziesz takie, których nie kupisz w drogeriach