Marcin Dorociński od lat angażuje się w przeróżne akcje społeczne, które mają na celu zwiększenie świadomości ludzi w temacie ochrony środowiska. Aktor swoją rozpoznawalność stara wykorzystywać do propagowania i nagłaśniania poważnych problemów, tak jak zrobił to ostatnio na swoim Instagramie. Dorociński zamieścił drastyczne zdjęcie, które w dobitny sposób pokazuje – jak wygląda walka z koronawirusem. Ucierpią nie tylko ludzie, ale i planeta.

Marcin Dorociński apeluje do fanów by sprzątali po sobie śmieci

Marcin Dorociński wielokrotnie udowadniał, że przejmuje go los planety. W 2014 roku został ambasadorem ogólnopolskiej kampanii WWF (World Wildlife Fund) na rzecz ochrony rysiów nizinnych.

Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Zmarła hiszpańska księżniczka

Tym razem na Instagramie, na którym podpatruje go 107 tys. Internautów zaapelował mocnym zdjęciem. Aktor udostępnił fotografię przedstawiającą ulice w Hiszpanii – na zdjęciu widzimy chodniki zaśmiecone zużytymi rękawiczkami i maseczkami podczas pandemii koronawirusa.

Dorociński zaapelował, by sprzątać po sobie śmieci, gdyż sytuacja w Polsce wcale nie wygląda lepiej niż w Hiszpanii. Aktor przypomniał, że czas epidemii nie zwalnia nas z obowiązku dbania o planetę i zachowania podstawowych zasad kultury osobistej.

Patrycja Markowska dołącza do osób wspierających walkę z koronawirusem

Ulice naszych miast zaczynają tonąć w jednorazowych maseczkach i rękawiczkach. To zdjęcie z Hiszpanii, ale w Polsce jest nie lepiej – obserwuję to idąc na spacer z psem. Epidemia nie zwalnia nas z obowiązku dbania o planetę, z elementarnej kultury i troski o dobro wspólne. Nie zaśmiecajmy chodników, skwerów, parków tymi odpadami – tylko wyrzucajmy je do miejsc, ku temu przeznaczonych. Dużo zdrowia i #zostańwdomu M. – zaapelował do fanów aktor

Marcin swoje konto na Instagramie używa do promowania słusznych akcji i projektów społecznych. Wcześniej dementował plotki, które mówiły, że zwierzęta są w stanie zarażać koronawirusem.

A Wy zgadzacie się z Marcinem?