Majówka zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią szybkie wyjazdy poza miasto i spotkania ze znajomymi w plenerze. A jak już spędzać czas wśród natury, to najlepiej wybrać się na kajaki lub rowery, a wieczorem rozpalić grilla. Jeśli jednak chcesz, aby Twój weekendowy wypoczynek nie wyrządził szkód matce naturze – zadbaj o ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest jednorazowy, ale w pełni biodegradowalny grill z bambusowym rusztem i kartonowym korpusem.

Ekologiczny grill, czyli majówka w stylu eko

Wybierasz się na piknik do lasu, parku lub chcesz spędzić miły wieczór ze znajomymi na plaży? To naprawdę świetnie! Pamiętaj tylko o tym, że od świadomej konsumpcji i zrównoważonego gospodarowania odpadami nie ma odpoczynku. A tym bardziej wtedy, gdy ekologiczne rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Zamiast korzystać z jednorazowych grillów z aluminium i stali oraz plastikowych sztućców i talerzyków możesz zamienić je na alternatywy w stylu zero waste.

Ekologia zamiast markowych ubrań. Tak zmienia się podejście do mody

Zacznijmy od ekologicznego grilla jednorazowego, który jest w stu procentach biodegradowalny. Brytkiet bambusowy ogranicza emisję CO2, a dodatkowo jest gotowy do grillowania w 5 minut i zachowuje ciepło przez ponad 60 minut. Tworzy wysoką, równomierną temperaturę, która zapewnia odpowiednie grillowanie potraw.

Modele wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak drewno, bambus, tektura i kamienie wulkaniczne można znaleźć w ekologicznych drogeriach internetowych i platformach zakupowych. Eko grille są też niebywale lekkie i poręczne. A po zakończonym grillowaniu możesz wyrzucić go do kosza na śmieci – bez żadnych wyrzutów sumienia! Po prostu ulegnie degradacji i nie pozostawi żadnych śladów z aluminium albo stali, które mogą rozkładać się nawet przez okres do 200 lat, tak jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych,  jednorazowych grilli.

Zero waste dla początkujących. 6 zasad, dzięki którym będziesz żył bardziej eko

Sztućce i talerzyki? Nie kupuj plastiku, weź własne

A co z dodatkami i przydatnymi akcesoriami podczas grillowania? Plener rządzi się swoimi prawami, ale nie oznacza to, że nie mamy ekologicznych alternatyw do plastikowej zastawy. Najprostszym i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem (choć nie najwygodniejszym) jest zabranie ze sobą talerzy, widelców i całej reszty z domu. Jeśli jednak z jakiś względów nie chcesz wybrać tej opcji, postaw na sztućce wykonane z drewna lub papieru.