Znany na całym świecie producent chipsów Lay’s stworzył program Lay’s RePlay, w ramach którego powstaną ekologiczne boiska piłkarskie z pustych opakowań po… chipsach. W projekt zaangażowała się również Fundacja dla dzieci UEFA i organizacja non-profit Streetfootballworld.

Para gejów reklamuje piwo Doctor Brew. „Za każdy hejterski wpis przeciw LGBT wpłacimy 10 zł na Kampanię Przeciw Homofobii”

Lay’s zbuduje boiska z pustych opakowań po chipsach

Każdy kibic piłkarski od lat widzi na wszystkich stadionach świata bandy reklamowe z logo tej marki, nie inaczej jest podczas przerw i spotów telewizyjnych przy okazji wydarzeń sportowych. Teraz marka w ramach programu RePlay działa na rzecz ochrony środowiska. Firma przekształci puste opakowania po chipsach w specjalny granulat, którym wyłoży boiska. Następnie na takiej nawierzchni położona zostanie murawa. W stworzeniu ekologicznych boisk pomoże również producent sztucznej murawy GreenFields. Lay’s zachęca również młode osoby do uprawiania sportu i wszelkiej aktywności fizycznej.

– Miałem szczęście, że zacząłem grać w piłkę nożną w młodym wieku i to zmieniło moje całe życie. Każdy zasługuje na szansę, żeby uprawiać sport, który kocha. Lay’s RePlay daje społecznościom na całym świecie taką możliwość. Jestem dumny z tego projektu i podekscytowany jego wpływem na następne pokolenie – skomentował Lionel Messi, sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki i ambasador marki Lay’s, cytowany w oficjalnym komunikacie na stronie Fundacji dla dzieci UEFA.

Kiedy powstanie pierwsze boisko?

Pierwsze boisko z pustych opakowań po chipsach powstanie w Republice Południowej Afryki w północno-wschodnim mieście Tembisa. Kolejne obiekty mają powstać w Leicester, Sao Paulo, Moskwie i Stambule. Przewiduje się, że takie boiska wytrzymają około dziesięciu lat. Koszt inwestycji to 200-250 tys. dolarów.