Lubisz rośliny? Jeśli tak, znalazłyśmy dla Ciebie coś idealnego! To aplikacja, w której wymienisz lub oddasz rośliny, których już nie potrzebujesz lub nie możesz dłużej przechowywać! Genialna inicjatywa zero waste. Przedstawiamy Plantswapp – czyli roślinne Vinted.

„Urban Forest” ma pobić rekord mediolańskiego „Bosco Verticale”. 30 pięter, 382 apartamentów, 1000 drzew i 20000 roślin!

Modne zero waste

Statystyki nie kłamią – w trakcie pandemii większość z nas zainteresowała się ekologicznymi rozwiązaniami, które chronią naszą planetę. Idea zero waste stała się niezwykle popularna. Zaczęliśmy wprowadzać do naszej codzienności coraz więcej bezpiecznych dla Ziemi przyzwyczajeń. Wraz ze wzrostem popularności bycia eko, wzrosło zapotrzebowanie na wszystko, co mogłoby nam pomóc żyć w zgodzie z naturą. Dotarło do nas, że musimy przestać marnować nasze zasoby. Właśnie dlatego powstała specjalna aplikacja – Plantswapp, w której wymienisz się lub oddasz roślinkę.

Plantswapp – dla domowej dżungli

Jeśli należysz do osób, które w trakcie pandemii zainteresowały się ogrodnictwem, to coś w sam raz dla Ciebie. Planstwapp to całkowicie darmowa aplikacja, która zrzesza miłośników domowych roślin. Możesz przeglądać ogłoszenia, polować na przepiękne okazy, które urozmaicą Twój zbiór lub poszukać domu dla rośliny, która już Cię tak nie cieszy. Zapewniamy, że znajdzie się dla niej idealne miejsce! Ta aplikacja to również miejsce wymian. Znajdziesz na niej mnóstwo ofert wymiany sadzonka za sadzonkę. W ten sposób możesz powiększyć swój domowy ogród.

Wegańskie mleko i jogurty: Pierwsza w Polsce mleczarnia, która oparła produkcję na roślinach

Jak działa aplikacja?

Działanie aplikacji Plantswapp jest niezwykle proste i intuicyjne. Po otwarciu aplikacji wita nas krótka instrukcja, po czym musimy wybrać swoją lokalizację i… gotowe. Możemy przeglądać kilka kategorii postów: szukam, oddam, zamienię, sprzedam. Aplikacja umożliwia nam przeglądanie kategorii, dodawanie do ulubionych oraz wyszukiwanie konkretnych gatunków. Tworzysz swój profil, w którym możesz napisać, jakich roślin poszukujesz. Omawianie szczegółów transakcji odbywa się poprzez prywatne wiadomości. Jeśli jesteś w trakcie ustalania szczegółów, możesz ustawić „rezerwację” na danej roślince, co umożliwia łatwiejszą komunikację i chroni nas przed rozczarowaniem, gdy dana oferta okazuje się nieaktualna.