Od pewnego czasu w drogeriach i sklepach coraz częściej możemy natknąć się na kosmetyki z informacją, że są produktami wegańskimi. Jak w wielu innych branżach, również i w kosmetycznej nie brakuje nadużyć i przypadków wprowadzania klientów w błąd. Oto jedno z godnych zaufania oznaczeń, które daje pewność, że faktycznie trzymasz w ręce kosmetyk wegański.

Kosmetyki wegańskie z certyfikatem fundacji Viva!

Viva! to polska fundacja zajmująca się walką o prawa zwierząt. Wywodzi się z założonej w 1994 r. przez Juliet Gellatley międzynarodowej organizacji z siedzibą w Londynie działającej nie tylko na rzecz ochrony praw zwierząt, ale również promocji zdrowego stylu życia i żywienia.

Aby na danym produkcie pojawił się znaczek fundacji Viva!, musi on przejść drobiazgową kontrolę. Kosmetyki nie mogą zawierać składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego i dotyczy to zarówno surowców i produktu końcowego, jak i całego procesu produkcji. Produkt nie może być testowany na zwierzętach, musi być też wolny od składników roślinnych pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych. Symbolem Viva! mogą zostać oznaczone produkty spożywcze, kosmetyki, środki czystości i usługi.

Nowe linie wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów Joanna

Jed­ny­mi z ko­sme­ty­ków ozna­czo­nych sym­bo­lem fun­da­cji Vi­va! są trzy no­we li­nie szam­po­nów i od­ży­wek mar­ki Jo­an­na oraz pro­duk­tów uzu­peł­nia­ją­cych pie­lę­gna­cję wło­sów. Do wy­bo­ru ma­my li­nię na­wil­ża­ją­cą z alo­esem do wło­sów nor­mal­nych i su­chych, li­nię re­ge­ne­ru­ją­cą z pro­te­ina­mi ze słod­kich mig­da­łów do wło­sów po­ro­wa­tych i zniszczonych oraz li­nię oczysz­cza­ją­cą z ber­ga­mot­ką do wło­sów prze­tłusz­cza­ją­cych się.

Dobrą wiadomością dla miłośniczek naturalnej pielęgnacji jest fakt, że kosmetyki z wegańskiej linii Joanna zawierają 97,5% składników pochodzenia naturalnego. Pozostałe 2,5% to składniki syntetyczne zabezpieczające produkty przed utratą jakości. Zachęcająco wyglądają również składy INCI tych kosmetyków – są bardzo krótkie.

Vegan szampon ALOESOWY 300 ml
1

Szampon nawilżający z aloesem, Joanna

Cena: 9,48 zł / 300 ml

Kup teraz

Dokładnie oczyszcza włosy, odczuwalnie je nawilża i przywraca im zdrowy wygląd. Aloes to potężna porcja witamin, minerałów i aminokwasów, działa ultra nawilżająco. Doskonałe działanie szamponu jest wynikiem nowoczesnej i starannie opracowanej receptury złożonej z ponad 97% składników pochodzenia naturalnego.

Vegan odzywka ALOES 300 ml
2

Odżywka nawilżająca z aloesem, Joanna

Cena: 9,48 zł / 300 g

Kup teraz

Odżywka poprawia nawilżenie oraz kondycję włosów, ułatwia ich rozczesywanie. Po jej zastosowaniu włosy lśnią, są gładsze i łatwiej się układają. Aloes to potężna porcja witamin, minerałów i aminokwasów, działa ultranawilżająco. Doskonałe działanie odżywki jest wynikiem nowoczesnej i starannie opracowanej receptury złożonej z ponad 97% ze składników pochodzenia naturalnego.

Vegan szampon MIGDALOWY 300 ml
3

Szampon regenerujący z proteinami z migdałów, Joanna

Cena: 9,48 zł / 300 ml

Kup teraz

Skutecznie oczyszcza włosy, wzmacnia je i przywraca im witalność. Proteiny ze słodkich migdałów regenerują i wzmacniają włosy po zabiegach, odbudowują je, wygładzają i uelastyczniają. Doskonałe działanie szamponu jest wynikiem nowoczesnej i starannie opracowanej receptury złożonej z ponad 97% składników pochodzenia naturalnego.

Vegan odzywka MIGDAŁOWA 300 ml
4

Odżywka regenerująca z proteinami z migdałów, Joanna

Cena: 9,48 zł / 300 g

Kup teraz

Odżywka została wzbogacona o olej migdałowy. Zapewnia optymalną pielęgnację włosów zniszczonych i zmęczonych zabiegami fryzjerskimi. Poprawia kondycję włosów, przywraca naturalny blaski zdrowy wygląd. Proteiny ze słodkich migdałów regenerują i wzmacniają włosy po zabiegach, odbudowują je, wygładzają i uelastyczniają. Doskonałe działanie odżywki jest wynikiem nowoczesnej i starannie opracowanej receptury złożonej z ponad 97% składników pochodzenia naturalnego.

Vegan szampon BERGAMOTKA 300 ml
5

Szampon oczyszczający z bergamotką, Joanna

Cena: 9,48 zł / 300 ml

Kup teraz

Skutecznie oczyszcza i wspomaga regulację produkcji sebum, przez co włosy dłużej pozostają świeże. Bergamotka to skarbnica witamin z grupy A i C, a także minerałów. Ekstrakt z bergamotki pomaga skutecznie oczyścić włosy i skórę głowy, przywraca włosom zdrowy blask. Doskonałe działanie szamponu jest wynikiem nowoczesnej i starannie opracowanej receptury złożonej z ponad 97% składników pochodzenia naturalnego.

Vegan odzywka BERGAMOTKA 300 ml
6

Odżywka pielęgnująca z bergamotką, Joanna

Cena: 9,48 zł / 300 g

Kup teraz

Odżywka została wzbogacona o masło pomarańczowe. Zapewnia optymalną pielęgnację włosom przetłuszczającym się, bez ich obciążania. Przywraca zdrowy świeży wygląd (i blask). Bergamotka to skarbnica witamin z grupy A i C, a także minerałów. Ekstrakt z bergamotki działa regulująco na produkcję sebum, przez co włosy dłużej pozostają świeże. Doskonałe działanie odżywki jest wynikiem nowoczesnej i starannie opracowanej receptury złożonej z ponad 97% składników pochodzenia naturalnego.

Vegan odzywka MALINA 150 ml
7

Odżywka octowa w sprayu, Joanna

Cena: 9,10 zł / 150 ml

Kup teraz

Odżywka zawiera ocet malinowy, który domyka łuski włosów sprawiając, że włosy stają się gładsze, bardziej miękkie i lśniące. Ocet malinowy jest źródłem wielu aktywnych składników zdolnych do wiązania wody i przyczyniających się do zachowania optymalnego poziomu nawilżenia włosów. Ułatwia rozczesywanie i pozostawia na włosach delikatny owocowy zapach. Idealna do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Doskonałe działanie jest wynikiem nowoczesnej i starannie dobranej kompozycji złożonej w 98% ze składników pochodzenia naturalnego.

Vegan odzywka MIGDALOWY 150 ml
8

Odżywka proteinowa w sprayu, Joanna

Cena: 9,10 zł / 150 ml

Kup teraz

Odżywka w sprayu z roślinnym kompleksem proteinowym oraz ekstraktem z bergamotki polecana jest do włosów suchych, zniszczonych, potrzebujących intensywnej pielęgnacji i regeneracji. Formuła zawiera hydrolizowane proteiny roślinne, które mają zdolność uzupełniania uszkodzeń we włosach, dzięki czemu włosy są wygładzone i optymalnie nawilżone. Dodatkowo zawarty ekstrakt z bergamotki to skarbnica witamin z grupy A i C, a także minerałów, który przywraca włosom zdrowy blask.

Vegan serum OLEJKOWE 30 ml
9

Serum olejkowe, Joanna

Cena: 12,89 zł / 30 g

Kup teraz

Serum intensywnie pielęgnuje każdy rodzaj włosów, szczególnie polecany do włosów suchych i zniszczonych. W swoim składzie zawiera olejki: makadamia, kokosowy, migdałowy i masło shea, które wygładzają, uelastyczniają i nabłyszczają włosy. Specjalnie skomponowana formuła roślinnych olejków zapewnia rozczesywanie włosów i jedwabistą miękkość.

 

Artykuł sponsorowany