Sproszkowana musztarda dodana do kąpieli pomoże rozgrzać ciało i poprawić krążenie. To niezwykle cenny zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się napięcia, rozluźnisz mięśnie i usuniesz toksyny z organizmu.

Kąpiel musztardowa jest stosowana w celu złagodzenia stresu oraz zmniejszenia stanów zapalnych skóry. Podczas przygotowania zabiegu do gorącej wody można dodać także olejki eteryczne oraz węglan sodu, który pomoże zmiękczyć wodę. Alternatywą dla olejów eterycznych mogą być świeże i suszone zioła. Podczas przygotowania kąpieli szczególnie sprawdzą się: tymianek lub rozmaryn.

5 trudnych do przełknięcia faktów. Żaden przyjaciel ci tego nie powie

Kąpiel musztardowa. Jak przygotować domowy zabieg?

Składniki:

  • ½ szklanki węglanu sodu
  • ½ szklanki różowej soli morskiej (drobno zmielonej)
  • ¼ szklanki organicznej musztardy w proszku
  • 4 krople olejku miętowego
  • 3 krople olejku rozmarynowego
  • 3 krople olejku tymiankowego
  • 6 kropli olejku eukaliptusowego

Przygotowanie:

Zacznij od połączenia węglanu sodu, musztardy oraz soli. Wsyp składniki do małej miseczki i dokładnie je wymieszaj. Dodaj olejki eterycznie i powownie wymieszaj całość. Postaraj się rozbić wszystkie grudki, które powstaną. Przenieś mieszankę do hermetycznego słoiczka i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu do czasu użycia.

Proszek musztardowy może powodować reakcje alergiczne. Przed wejściem do wanny rozpuść trochę mikstury musztardowej w wodzie i przetestuj ją na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że nie wystąpiła żadna niepożądana reakcja. Ponieważ musztarda powoduje efekt rozgrzania lub zaczerwienienia ciała, może nie być odpowiednia dla skóry wrażliwej.

Kiedy włosy cierpią, czyli co najbardziej niszczy włosy?

Jeśli nie zauważysz reakcji alergicznej, wlej przygotowaną mieszankę do wanny z gorącą wodą. Odpręż się i mocz skórę przez około 20 minut. Cały zabieg zakończ chłodnym prysznicem.

Puder musztardowy pozostawiony na dłuższy czas może odbarwić białą lub jasną wannę. Natychmiast po kąpieli musztardowej wyczyść dno wanny i pozbądź się zalegającego proszku musztardowego.