Galerie handlowe są chętnie przez nas odwiedzanym miejscem. Uwielbiamy buszować po sklepach, przeglądać wieszaki, wybierać ozdoby do naszych mieszkań i domów. Oczywiście kupujemy również rzeczy niezbędne, takie jak chociażby artykuły spożywcze. Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby wszystkie przedmioty były jedyne i niepowtarzalne. Brzmi idealnie?

Wyjątkowe przedmioty

W takiej galerii mogłabyś dostać rzeczy wyjątkowe i niepowtarzalne. Jedyne w swoim rodzaju. Czy potrafisz to sobie wyobrazić? Jeśli nie, to pozwól, że przedstawimy Ci wyjątkowe miejsce. Galerię z przedmiotami z drugiej ręki, która znajduje się w Szwecji. ReTuna, bo tak się nazywa ta galeria, to raj dla miłośników zero waste. Dostaniesz tam meble, ubrania i zabawki. Wszystko w zgodzie z naturą.

Zero waste w pielęgnacji: płatki do demakijażu wielokrotnego użytku. Zrobisz je ze starego T-shirtu

Kompromis

Anna Bergstrom, założycielka galerii handlowej ReTuna nie ukrywa, że to wyjątkowe miejsce powstało dzięki jej miłości do zakupów. Robiąc je w tradycyjnych galeriach handlowych czuła, że coś jest nie w porządku. Centrum, które stworzyła, to kompromis pomiędzy konsumpcjonizmem a ochroną natury.

Zero waste: naturalny płyn do zmywarek z olejkami eterycznymi

Luksusowe zero waste

Gdy wchodzi się do tej niezwykłej galerii, w ogóle nie czuć, aby był to second hand. Piękne, designerskie wnętrze, muzyka i wspaniały klimat sprawiają, że zakupy w tym miejscu to niesamowite przeżycie. W ReTuna znajduje się również ekologiczna knajpka. Przedmioty, które są sprzedawane w sklepach, przechodzą renowację i są naprawiane.

 

Działanie machiny

W galerii odnaleźć możemy specjalne pojemniki, do których można wrzucać niepotrzebne przedmioty. To właśnie im zostanie dane drugie życie. Pracownicy wybierają przedmioty, które są sprawne, natomiast te bezużyteczne utylizują. Rzeczy zostają poddane niezbędnym naprawom i obróbce i trafiają na sklepowe półki.

Trend stary jak świat. Recykling odzieżowy, czyli o tym jak przerobić staroć na ostatni krzyk mody

Dla nauki

W tym wyjątkowym centrum handlowym organizowane są przeróżne wydarzenia, prowadzone są warsztaty i wykłady o tematyce zrównoważonego rozwoju. Pracownicy chcą nie tylko sprzedawać, lecz także zmieniać świadomość i uczyć, jak żyć w zgodzie z naturą.