Na pewno słyszałaś o tym warzywie, ale możesz nie znać jego bogatych właściwości. Chętnie dodajemy go do koktajli, to bomba składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na cały nasz organizm. Czy zdajesz sobie sprawę również z tego, że jest to doskonały składnik domowych kosmetyków? Oto jarmuż, roślina doceniona przez kosmetologów.

Promienna skóra nawet w pochmurne dni. Tak działa maseczka z fig. Efekt wypoczętej i w pełni wygładzonej cery gwarantowany

Jarmuż: właściwości kosmetyczne

Jarmuż uznany jest za jedno z najbardziej pożywnych warzyw o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, ma silne działanie przeciwzapalne. To bogate źródło witaminy K i C, wapnia oraz, podobnie jak inne warzywa kapustowate, zawiera związek posiadający właściwości przeciwnowotworowe. Właśnie dlatego wielu kosmetologów postanowiło dać szansę jarmużowi i spróbować przygotować na jego bazie kremy. Ty również możesz przygotować domowe kosmetyki na bazie jarmużu. Maseczka z jarmużu doskonale odżywi skórę, zniweluje pierwsze zmarszczki i rozjaśni przebarwienia. Świetnie nada się w przypadku cery naczynkowej lub skłonnej do zaczerwień. Co więcej, możesz ją zrobić przy okazji robienia koktajlu do picia!

Dzika róża, śliwka, dynia czy gruszka? Genialne jesienne maseczki do zrobienia w domu

Maseczka z jarmużu

3-4 liście jarmużu

2 łyżki soku z cytryny

½ szklanki gęstego jogurtu naturalnego

3 kapsułki z witaminą A+E

Zmiksuj jarmuż do płynnej postaci. Przelej do miseczki, dodaj sok z cytryny oraz jogurt naturalny. W zależności od rozdrobnienia jarmużu, dodawaj proporcjonalnie składniki – pamiętaj, że maseczka musi być komfortowa w używaniu i o odpowiedniej konsystencji, aby nie ściekała z twarzy. W miarę potrzeb zmień proporcje składników. Na koniec dodaj kapsułki z witaminą A+E. W ten sposób stworzysz kosmetyk, który jest odżywczą bombą witaminową. Nałóż produkt na twarz i trzymaj przez piętnaście minut, następnie spłucz letnią wodą.