Jane Fonda jest znana ze swojej aktywnej postawy na rzecz ochrony środowiska. Aktorka angażuje się w wiele projektów. Mają one na celu promowanie proekologicznych postaw oraz wzmocnienie świadomości tego, w jakim stanie znajduje się obecnie nasza planeta.

Jedna z największych ikon Hollywood wie, w jaki sposób wykorzystać swoją popularność do walki z systemem. Aktorka jest świadoma zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierny konsumpcjonizm i ignorancja wobec problemu zanieczyszczeń środowiska. Gwiazda postanowiła nawet tymczasowo przeprowadzić się do Waszyngtonu, gdzie w każdy piątek organizowała przed Kapitolem protesty skierowane wobec władz i ich bierności wobec narastającego kryzysu klimatycznego.

Tak o urodę dbały ikony Hollywood. Od Marilyn Monroe po Grace Kelly

To nie jedyne działanie, na które zdecydowała się aktorka. Jane Fonda postanowiła także wykorzystać uroczystość rozdania oscarowych nagród, by podzielić się swoimi poglądami na temat ochrony środowiska.

Jane Fonda ma świadomość tego w jak dużym stopniu przemysł modowy wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Aktorka już kilka lat temu zupełnie zrezygnowała z kupowania nowych ubrań, a uroczystość wręczenie Oscarów nie była dla niej żadnej wyjątkiem w tej kwestii. Gwiazda pojawiła się w błyszczącej burgundowej kreacji, którą miała na sobie 6 lat temu podczas festiwalu w Cannes.

Eleganckie i ponadczasowe. 26 kultowych fryzur w historii Oscarów

Postawa aktorki i jej świadoma rezygnacja z kupowania nowych ubrań jest wspaniałą inicjatywą, która zwraca uwagę na problem nadmiernego konsumpcjonizmu. Jest on szczególnie widoczny w sektorze mody. Jane Fonda po raz kolejny udowodniła, że wygląd nie ma  tak wielkiego znaczenia, jeśli w grę wchodzi ochrona planety i jej przyszłość.

 

Forum/Capital pictures