Sezon wakacyjny już się rozpoczął. Zostały zniesione kolejne obostrzenia, dlatego wiele osób planuje jak spędzi tegoroczny urlop. Aby te wakacje były udane również dla naszej planety, która przed ostatnich kilka miesięcy miała czas na odpoczynek, warto wprowadzić kilka zasad zero waste. To proste i skuteczne sposoby na zmniejszenie ilości generowanych śmieci i jednoczesne zadbanie o środowisko naturalne. Jak podróżować eko? Wystarczy kilka prostych kroków.

Małe buteleczki z szamponem, żelem i odżywką do włosów, plastikowe pojemniki i jednorazowe reklamówki foliowe – w rzeczywistości zupełnie ich nie potrzebujemy. Istnieje sporo innych zrównoważonych rozwiązań, które sprawdzą się równie skutecznie.

Jak podróżować eko

Zamiast kolejnego plastikowego opakowania możemy wykorzystać kosmetyki w kostce. Mydło i szampon, a nawet żel do higieny intymnej czy dezodorant w tej formie jest bardziej zrównoważonym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę na skład i wybierać wegańskie, naturalne produkty bez dodatków chemicznych.

https://www.zeberka.pl/pielegnacja/tonik-z-czarnej-porzeczki-witaminowy-koktajl-dla-skory-ktory-odmladza-i-zwalcza-zaczerwienienia/

Co do innych kosmetyków, warto przemyśleć czego tak naprawdę potrzebujemy, a krem i serum zastąpić jednym wielofunkcyjnym kosmetykiem. Świetnie sprawdzą się również lekkie olejki, które możemy wykorzystać jako alternatywa balsamu do ciała. To produkt, który świetnie sprawdzi się także przy stylizacji włosów oraz pomoże nawilżyć suche skórki i posłuży jako nocna kuracja do rąk i pięt. Możemy też dodać kilka kropli do kremu, by wzmocnić jego działanie lub nałożyć na twarz, by uzyskać efekt glass skin.

Kanapki i prowiant na drogę możesz zawinąć w woskowijki, a owoce i warzywa włożyć do materiałowych woreczków. To łatwy sposób na pozbycie się plastiku. A jeśli wybierasz się na biwak, dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w bambusowe sztućce i butelki termiczne.

Jeśli korzystasz z płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku, bez problemu możesz zabrać je również na wakacje. Nie zajmują dużo miejsca, a Ty masz pewność, że dbasz o planetę nie tylko będąc w domu, ale również na urlopie.