Anja Rubik od wielu lat kojarzona jest z działalnością na rzecz ekologii. Brała nawet udział w niezwykłej sesji zdjęciowej, która pokazywała, do czego doprowadzi wytwarzanie tylu plastikowych odpadów. Tym razem zdecydowała się wspomnieć o ekologii w swojej odpowiedzi na #Hot16Challenge2.

Koronawirus ma nie tylko przykre konsekwencje. Co zawdzięczamy pandemii?

Czym jest #Hot16Challenge2?

To druga edycja hiphopowej akcji, którą zapoczątkował Solar. Jej celem jest zbiórka charytatywna. Pieniądze zostaną przekazane szpitalom na walkę z koronawirusem. Wyzwanie stało się tak popularne, że biorą w nim udział już nie tylko raperzy, ale również gwiazdy i politycy. W tej chwili na zbiórce są ponad dwa miliony złotych.

Z przekazem

Anja Rubik została nominowana przez Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich. Po nominacji miała 72 godziny na odpowiedź. I zrobiła to w pięknym stylu.

„Ziemia krzyczy, bo już nie może. Traci balans, rafy i morze. Wysyła ciągle ewidentne znaki (…). Śmiecimy, tniemy i niszczymy”.

Swój utwór zadedykowała w głównej mierze ekologii. Zwróciła uwagę na to, jak bardzo niszczymy naszą planetę. Poruszyła problem wytwarzania zbyt dużej ilości odpadów i wycinki lasów, która przyczynia się do całkowitej zmiany klimatu. Za podkład posłużył jej beat stworzony przez nieistniejącą już grupę Kaliber 44.

„Solidarność musi być globalna. W lekarzach nadzieja i miłość totalna”. 

W jej przekazie nie zabrakło apelu o solidarność. Tylko dzięki niej będziemy w stanie zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Koronawirus: Nike zaprojektowało specjalne buty dla służby zdrowia

Dalsze nominacje

Polska modelka nominowała do wykonania challengu: Donalda Tuska, Jana Komasę, Mary Komasę, Bartosza Gelnera, Agnieszkę Holland oraz Piotra Kędzierskiego. Czekamy na ich odpowiedzi.