Gorąca herbata to najlepszy sposób na szybkie rozgrzanie organizmu w mroźne, zimowe dni. Latem zaś możemy rozkoszować się jej orzeźwiającym smakiem z dodatkiem kostek lodu i listków mięty. W Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii herbata stała się nierozerwalnym elementem codzienności. Delektowanie się jej smakiem to nie jedyny sposób, w jaki możemy ją wykorzystać. Płukanki do włosów z herbaty to łatwy do wykonania zabieg, który poprawia kondycję włosów, wzmacnia je i odżywia, a także leczy skórę głowy. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści zapewniają oraz jak stworzyć szybką domową kurację z dodatkiem herbaty.

Herbata na włosy. Właściwości

Czarna herbata i zielona herbata są najczęściej używane do tworzenia z nich płukanek do włosów ze względu na wysoką zawartość kofeiny, która może pomóc we wzroście pasm i zapobiegać ich wypadaniu. Pomagają również poprawić kolor i dodać blasku. Są pełne przeciwutleniaczy i wykazują działanie antyseptyczne, przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Dodatkowo flawonoidy zawarte w herbacie pomagają odżywić włosy i wpływają na poprawę kondycji skóry głowy.

Biała herbata – napój, który zapewni Ci piękną skórę każdego dnia

Jak stosować płukanki do włosów z herbaty

Zaparz cztery torebki dowolnej herbaty – czarnej lub zielonej (potrzebujesz około dwóch szklanek wody). Odczekaj do całkowitego ostudzenia naparu, a następnie przelej go do buteleczki ze spryskiwaczem. Umyj włosy szamponem i delikatnie je osusz. Rozpyl odpowiednią ilość herbaty na skórę głowy i włosy, a następnie wykonaj delikatny masaż. Po upłynięciu około godziny spłucz włosy letnią wodą. Nałóż odżywkę tak jak zwykle.

Pamiętaj aby stosować płukanki nie częściej, niż raz w tygodniu. W szczególności powinny pamiętać o tym osoby, których włosy są wysokoporowate. Przy zbyt częstym stosowaniu, kofeina zawarta w herbacie, może nieco je wysuszać.