Wśród ekologicznych inicjatyw, które w ostatnim czasie pojawiają się na mapie wielkich miast z całą pewnością na uwagę zasługuje Rotterdam. Zamiast betonowych płyt chodnikowych mieszkańcy mogą zagospodarować przestrzeń tworząc miejskie ogródki. Podobny pomysł na dodanie większej ilości roślin pojawił się w Gdańsku. Farma miejska to ekologiczna inicjatywa, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.

To ekologiczny pomysł na uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej oraz wprowadzenie estetycznych, ale również funkcjonalnych rozwiązań. W Gdańsku pojawiły się donice z ziołami, z których może korzystać każdy mieszkaniec miasta.

Małe ogródki zamiast miejskich chodników. Pomysł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem

Miejski Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że farma miejska z ziołami pojawiła się w dwóch lokalizacjach. Na ulicy Grobla IV oraz na ulicy Za Murami. Ze świeżych ziół może skorzystać każdy, kto ma na to ochotę. W skrzynkach z ziołami pojawiły się trzy kompozycje. Jak czytamy na stronie: Pierwsza z nich zawiera m.in. bazylię kulinarną, lubczyk, miętę, ziele oliwne, oregano, rozmaryn, tymianek, majeranek i koper. Z kolei w zestawie leczniczym rosną m.in. bazylia, szałwia, kalaminta, mięta w różnych odmianach, hyzop, czystek i rodzynek brazylijski. Trzeci kompozycja, zawiera zbiór roślin, które świetnie sprawdzają się w aromaterapii, a więc odmiany szałwii i oregano, melisę, odmiany lawendy oraz tymianek.

Farma miejska to ekologiczna inicjatywa, której celem jest zachęcenie mieszkańców do własnych upraw w przydomowych ogródkach i na balkonach. Oprócz tego to także pomysł na to, by pokazać mieszkańcom miasta jak ważne jest dbanie o wspólną przestrzeń miejską i zwrócenie uwagi na kwestię pielęgnacji roślin.