Już od lat korzystamy z kilku dobrych sposobów na to, aby pogodzić modny wygląd z dbaniem o środowisko. Rozglądamy się za dobrej jakości ubraniami z drugiej ręki, a sieciówki odwiedzamy tylko kiedy jest to absolutnie konieczne. Kupujemy z rozmysłem. Umiemy wybrać ubrania, które nie rozlecą się po jednym sezonie czy nawet jednym praniu, ale będą zakupem na lata. W kwestii prania – zawsze ustawiamy delikatny program i niezbyt wysoką temperaturę, aby nie zniszczyć naszych rzeczy.

W ostatnim czasie uświadomiłyśmy sobie, że pielęgnacja ubrań może być jeszcze delikatniejsza i zgodna z duchem eko! Przetestowałyśmy niedawno urządzenie, które zrobiło w naszej garderobie (i całym domu) prawdziwą rewolucję. Dziewczyny, przedstawiamy Wam parownicę do ubrań!

Parownica do ubrań – wyższy poziom ekologicznej pielęgnacji ubrań

Konkretnie chodzi o model Philips Steam&Go, który niedawno wpadł w nasze ręce. To lekkie i poręczne urządzenie wykorzystuje strumień gorącej pary, który skutecznie wygładza nawet trudne zagniecenia. Parownica wyposażona jest w odłączany zbiornik o pojemności 70 ml. Taka ilość wody w zupełności wystarczy na odświeżenie 1-2 rzeczy. Idealne rozwiązanie na szybkie przygotowanie letniej stylizacji tuż przed wyjściem!

steamer do ubrań

Urządzenie oszczędza więc nie tylko wodę, jaką wykorzystałabyś nawet do przeprania rzeczy w pralce, ale i czas. W odróżnieniu od żelazka, parownica Philips Steam&Go nagrzewa się w mniej niż minutę – to znacznie szybciej niż standardowe żelazko! W dodatku ubranie możesz wygładzać w każdej pozycji, zarówno rozłożone na łóżku, jak i powieszone na wieszaku. Parownica zawsze perfekcyjnie wykona swoje zadanie. Pomyśl tylko: nareszcie masz z głowy każdorazowe rozkładanie deski do prasowania! Dodajmy też, że parownica zawsze osiąga optymalną temperaturę, która jest jednocześnie bezpieczna nawet dla najdelikatniejszych tkanin, jak jedwab. Bez ryzyka mokrych plam, które potem mogą być niemożliwe do usunięcia. Urządzenie delikatnie wygładzi również ubrania ozdobione aplikacjami i falbanami, a nawet tkaniny plisowane.

Higieniczna czystość w kilka chwil

Gorąca para ma jeszcze jedną przydatną funkcję: znakomicie odświeża ubrania i zabija aż 99% bakterii! Jeżeli więc Twoja rzecz nie jest mocno zabrudzona, z powodzeniem możesz użyć parownicy, aby przywrócić ubraniu higieniczną czystość. Steam&Go możesz wykorzystać też do odświeżenia mebli tapicerowanych, zasłon, firanek i wielu innych domowych tekstyliów. Czy to nie genialne?

Pomyślisz sobie, że takie urządzenie musi sporo kosztować. I tu miło Cię zaskoczymy! W zależności od modelu, rekomendowane ceny parownic Philips Steam&Go wynoszą:

– GC350/40 – 229,00 zł
– GC351/20 – 229,00 zł
– GC360/30 – 269,00 zł
– GC361/20 – 269,00 zł
– GC362/80 – 319,00 zł

 

Materiał powstał we współpracy z marką Philips.