Akcję zainicjowała podróżniczka i autorka książek Anna Jaklewicz. „Książka za worek śmieci” ma zaktywizować mieszkańców miast i sprowokować ich do wspólnego działania na rzecz środowiska. To piąta edycja akcji, która cieszy się niemałym zainteresowaniem.

Ekologia w mieście. Nowy podatek będzie walczyć z betonozą

Ekologiczna inicjatywa

Piąta edycja odbędzie się 16 września w pięciu polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu. Uczestnicy będą sprzątać parki, brzegi i lasy. Za worek śmieci otrzymają od organizatorów książkę. Aby wziąć udział w sprzątaniu, musisz się zgłosić. Książkę otrzyma jedynie pierwsze sześćdziesiąt osób! Dlatego jeśli nie masz planów na sobotę, nie zwlekaj z rejestracją!

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział, nie zapomnij wypełnić formularza. Możesz zgłosić się tylko raz, w jednym mieście. Mieszkańcy każdego z miast mają oddzielny formularz, dlatego nie zapomnij uzupełnić prawidłowego zgłoszenia.

Warszawa – https://forms.gle/vXPULkov1XeU9Ynz8

Poznań – https://forms.gle/DsuzpvvyadH85BD28

Łódź – https://forms.gle/7cJVCnVYZcqdyR3p8

Kraków – https://forms.gle/5pxejZKVo4RZNqRH6

Wrocław – https://forms.gle/jNG425BHd3eAkmK57

McDonald’s ma w planach wprowadzenie eko rozwiązań. Co to dokładnie oznacza?

Ekologiczna inicjatywa – gdzie odbędzie się akcja?

Akcja rozpocznie się 19 września 2020 roku o 10:00. Wszyscy uczestnicy wystartują z jednego miejsca.

Warszawa – prawy brzeg Wisły

Poznań – okolice pętli Tramwajowej na Miłostowie

Łódź – Las Łagiewnicki

Kraków – okolice Zalewu Bagry

Wrocław – okolice nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim

W określonych punktach będą czekać koordynatorzy, którzy wręcza uczestnikom worki na śmieci oraz rękawice. Aby otrzymać książkę, wystarczy uzupełnić cały worek i odnieść we wskazane miejsce. Dokładny opis akcji i regulamin znajdziesz na oficjalnym wydarzeniu „Książki za worek śmieci”. Dzięki tej społecznej inicjatywie jedne z najbardziej zanieczyszczonych zielonych terenów zostaną oczyszczone z zalegających śmieci. A co Wy sądzicie na temat tej akcji? Weźmiecie udział?